Brána do budoucnosti

21.05.2006

freeware

Brána do budoucnosti je prvním projektem českého týmu TjestStudio. Hra nabízí pohled očima hlavního hrdiny Oty Demnice, kterými uvidíte na 25 lokací v rozlišení 800x600 a 2D postavy, které ve hře potkáte. Hra obsahuje stereo zvuk, který se ale omezuje na opakující se smyčku, a jednu minihru.

Jak je již z názvu nejspíše patrné, příběh nás zavede do budoucnosti. Hlavní hrdina totiž zdědí po svém dědečkovi dům, ve kterém najde stroj času a rozhodne se jej vyzkoušet. Příběh je spíše temnějšího rázu, takže nečekejte žádné vtipné scénky či nelogické kombinace předmětů.

Brána do budoucnosti je na freeware poměry vcelku vydařená adventurka se zajímavým vzhledem lokací i postav a neotřelým příběhem. Jako Ota Demnice jsem po dědovi zdědil stroj času a nevyzkoušet jeho funkčnost by mi samozřejmě zvědavost nedovolila.

Lokací jsem prošel celkem dost, ale nebylo v nich moc co dělat, a tak jsem se po ne moc dlouhé době dostal až na konec. Většina činností se dá logicky odvodit, takže žádný zákys nenastal, ale uvítal bych, kdyby hra byla o něco delší.

Pro: lokace, příběh, logika prováděných činností

Proti: krátké