Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Boulder Dash

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
akce > arkáda
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1996 PC
Vývojáři:
Petr Simon
Hra nabízí základní ideu hratelnosti, s níž kdysi přišel Boulder Dash z roku 1984. I tady tak hráč ovládá panáčka, s nímž v jeskyních hledá diamanty, vyhýbá se kamenům, shazuje kameny na nepřátele, dává si pozor na cestu, aby ji nezavalil, stejně jako na sebe. A k tomu všemu je herní postavička omezena i určitou dobou, po níž může v jeskyni kopat hlínu a řešit, co dál, jelikož jsou zde kladeny nároky na logické uvažování a rychlost reakcí. Nesprávný postup by mohl skončit nezdarem, k čemuž slouží klávesa pravý Shift, kterou se též zapíná i startovní úroveň.

Hru nelze nijak ukládat, ale dá se libovolně hrát kompletní obsah, co je v ní přítomen. Kurzorovou šipkou si hráč vybírá z pětice sad A, B, C, D a E. A jednotlivé jeskyně k nim taktéž. Ty jsou řazeny po čtyřech. Každá z pětice sad oplývá přibližně třicítkou jeskyní k výběru. Tento Boulder Dash je předělávkou pro MS DOS, přestože jeho úrovně nejsou rozhodně stoprocentně věrné originálu z osmdesátých let dvacátého století.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.