Zajímavosti

Vývoj

Borderlands: The Pre-Sequel zvládlo 40 lidí za pouhých 18 měsíců. Hra byla úspěšná, prodalo se 1,7 milionu kusů (+ dodatečné balíčky). Odměnou pro 2K Australia bylo následné zavření australského studi

Easter eggy

Po dokončení mise "No such thing as a free launch" se vraťte na úplný vršek věže. Uvidíte muže oblečeného ve skafandru Buzze Rakeťáka, který se slovy: "Já věřím, já věřím!" seskočí ze střechy a rozmázne se na střeše budovy pod sebou. Jedná se o referenci na film Toy Story od studia Pixar.
V questu Guardian Hunter se objevuje NPC Sterwin, což je odkaz na zesnulého australského milovníka přírody a "lovce krokodýlů" Stewa Irwina. V Questu zachraňuejte guardiany a na jeho konci se můžete rozhodnout, zda je prodáte pytlákům anebo spolu se Sterwinem zachráníte.
Quest "These are the bots" doprovázíte dva roboty, které nápadně připomínají R2D2 a C3PO až k NPC jménem Toby Van Adobe, abyste předali naléhavou zprávu. Celý quest je odkazem na Star Wars.
Jedna tajná místnost ve hře je celá ze zlatých cihel a trubek kolem. Jejich vzhled a funkce jsou stejné jako v prvních hrách s Mariem