Bonzo: Escape from Olympus

Bonzo: Útěk z Olympu

01.06.2002

Hra je žánrově adventurou, ve které se ujímáte role titulního hrdiny - teenagera Bonza. Ten patří do skupiny problémových adolescentů a tropí ve svém okolí jen samé nepříjemnosti (čímž způsobuje problémy také sám sobě).

Naposledy se Bonzovi podařilo dostat na psychiatrii svoji učitelku. Když se snaží průšvih vyžehlit tím, že se postiženému pedagogovi přímo v blázinci omluví, je nečekaně přenesen do dob starověkého Řecka. Zde je nazván Herkulesem a hned je mu také samotnou bohyní Athénou svěřen nelehký úkol - najít nejvyššího ze všech všech bohů, velkého Dia a získat tajemnou knihu, umožňující cestování časem.

Ve hře musíte získávat informace a úkoly od NPC (většinou od jiných bohů jako je Arés, Erós nebo Poseidon) a tímto způsobem postupovat (za předpokladu vhodného používání nalezených předmětů) řadou venkovních i interiérových lokací. Ovládání je zprostředkováno pouze pomocí klávesnice.

To jsem hrál jako malej! Nikdy jsem to nedohrál :), ale je tam vcelku dobrý dabing.