Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bohemian Killing

42
3 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
21.07.2016 PC
Vývojáři:
The Moonwalls
Oficiální stránky:
http://www.bohemiankilling.com/
Ve steampunkové alternativní verzi Paříže z 19. století se koná soudní přelíčení, ve kterém se řeší brutální vražda ženy. Vy se ocitáte v roli podezřelého a velmi zámožného Alfreda Ethona, který čin skutečně spáchal, ale díky své výpovědi může vyvrátit všechny důkazy a vyjít ze soudní síně s čistým štítem nebo podat špatnou obhajobu a skončit pod gilotinou.

Hra se odehrává ve dvou rovinách. U soudu, kde jsou vůči vám překládány důkazy a výpovědi svědků, a na místě činu v době vraždy, kde můžete pro porotu odehrát, jak to ve "skutečnosti" bylo. Pokud například váš soused u soudu tvrdí, že vás večer zahlédl u domu celého od krve, můžete se ve hře dostat před tím do hospodské rvačky a následně tvrdit, že to byla vaše krev, nebo se sousedovi úplně vyhnout a tvrdit, že vás vidět nemohl. Bude tomu však porota na základě důkazů věřit?

Hra nabízí hned několik konců a zakládá si na svobodě, kdy každý čin má nějakou váhu a kdy je možné překroutit důkazy ve váš prospěch.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 35
Hra a prvotina jednočlenného studia, kde autor nemá s děláním her valné zkušenosti a pilně studuje práva. Jo, tohle všechno je bohužel na hře znát.

Nápad je přitom skvělý: Stojíte před soudem za čin, který jste skutečně spáchali, ale svou výpovědí, kterou hraním rekonstruujete, se snažíte překroutit fakta tak, abyste neskončili na gilotině a nejlépe se dostali na svobodu. A to vše v mantinelech nevyvratitelných důkazů proti vaší osobě. Phoenix Wright naruby. Při prvním hraní tak máte pocit, že jste se ocitli na hřišti, kde má význam každý váš čin. Pak si to dáte podruhé, potřetí... a zjistíte jak prostá tahle hra vlastně je a jak s tímto fakt dobrým nápadem jen klouže po povrchu a párkrát ani pořádně nefunguje.

Vše se totiž odehrává na malinkatém prostoru s minimem možností. Jo, zprvu to na vás tak nepůsobí, ale celkem rychle hru prokouknete a přestože hra nabízí 8 konců + 1 bonusový (i když některé se od sebe liší jen minimálně), bude se každé další hraní odehrávat téměř identicky, se stejnými dialogy. Když nad tím přemýšlím, je to ve své podstatě jen walking simulátor, kde záleží především na tom, jak se na konci rozhodnete a jaké důkazy ve svůj prospěch ve hře najdete. To, že se nedotknete nože, na němž byli vaše otisky, že se vyhnete svědkovi, který vás viděl celého od krve, že s recepčním mluvíte o půl hodiny dříve, než vypovídal a že zabijete oběť v sebeobraně dřív, než bylo podle patologa možné, se ani moc ve hře pak neřeší. Stejně jsem vyšel ze soudní síně osvobozen. A tohle fakt programoval budoucí právník?

Audiovizuální stránka je pak na velmi bídné úrovní. Dabing téměř neposlouchatelný, animace směšná, ale to se dá ještě vzhledem ke zkušenostem autora pochopit.

Shrnutí:
Škoda. Na papíře to vypadalo senzačně, ve skutečnosti to ale tak zajímavá hra není. Z celého projektu je cítit nezkušenost. Kdyby se však nápadu chopila ruka profíka, byla by to bomba.

5. bod herní výzvy 2017
+11