Blueberry Garden

10.06.2009

Blueberry Garden je krátká experimentální hra od švédského nezávislého vývojáře Erika Svedänga.

Čistě bezpříběhová hra stojí na prozkoumávání a interakci s podivuhodným, ručně malovaným světem. Borůvková zahrada nemá vůbec žádný děj a se zvláštní ptako-postavičkou prostě jen obdivujete okolní svět a pohání vás jen vaše zvědavost. Po světě jsou rozesety různé stromky, na kterých rostou rozličné plody s magickými účinky. Po jejich zkonzumování získáte všelijaké schopnosti, jako třeba dýchání pod vodou nebo možnost teraformovat prostor kolem sebe.

Hra získala ocenění "Nejlepší nezávislá hra" na festivalu IGF 2009 a cenu za inovaci na Swedish Game Awards 2008.

Mě se ze začátku taky moc nelíbila, ale pak se mi povedlo zastavit tu přitékající vodu a měl jsem čas se pořádně porozhlídnout. Následně jsem zjistil, že můžu vzít to ovoce, portnout se domů "k věži" a tam to hodit na zem - vyroste z toho strom, kterej plodí další ovoce. Takhle jsem si udělal menší zahrádku a měl jsem všechny výhody co jednotlivý ovoce přinášej hezky při ruce. A když už jsem to měl takhle hezky zařízený, tak jsem prostě musel zjistit, co znamená ta cedule ukazující nahoru, co má na sobě obrázek měsíce ;) V tomhle případě je asi třeba, aby hráč byl trochu hračička, neni to úplně typická hra...

Jo a myslel jsme pozornost tady na db-her, kde už je větší zájem o pa-hry typu ty od Mystery Studia