Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Blue Toad Murder Files: The Mysteries of Little Riddle

17.12.2009
03.12.2010
78
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Na kooperaci založená detektivní adventura, skládající se ze šesti na sebe navazujících epizod. Jak již název ve veselé slovní hříčce napovídá, hra je zasazena do prostředí malebné vesničky s příznačným jménem Little Riddle, ve které se stala vražda. V roli jednoho ze čtyř agentů (Lambert Vanderbosh, Marjorie Maple, Richard "Dick" Dickens a Hannah Dakota) detektivní agentury Blue Toad jste požádáni o vyřešení tohoto zločinu.

Náplní vaší činnosti se stávají výslechy podezřelých (celkově 22 postav) a vyhodnocování stop, vedoucích k důležitým důkazům a následnému odhalení pachatele. Na konci každé epizody jste ve hře dotazován, zda již máte svého podezřelého - jestli jste postupovali správně, vraha spravedlivý trest jistě nemine.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Této detektivní adventuře se nedá moc vytknout. Grafika 100% (nejde o to jak se to komu líbí, ale jak moc je to vymazlené), Hudba 100%, Vypravěč 1000% (jeho ostrý britský povýšenecký dialekt je bomba), Příběh 100%, Složitost od 1 do 10 je to 1 až 10.

Pro úspěšné OCD ukončení je potřeba logické myšlení, rychlost, 100% pozornost, paměť na všechny detaily (v 5. a 6. epizodě sem si už říkal tohle si zapamatuj, takže lze natrénovat) a 100% angličtina (zde bohužel mé OCD dostalo na frak)

Jediné co by se dalo vytknout je nuda od 5 epizody způsobená hlavně složitostí úkolů u kterých je potřeba dávat obrovský pozor na kudrnatou mluvu mulajících podezřelých. Toto je samozřejmě z velké míry zapříčiněno mou nedokonalou angličtinou (ale kdo kdy slyšel "fickle flower frolics"...) Takže strhávám pouze 5%.

Vícekrát jsem hrál pouze 1. (3x) a 2. (2x) epizodu, takže moje následující teorie je né moc podložená. Při druhém průchodu 1. epizodou (jediný opakovaný po instalaci hry) byl děj lehce jiný starostu nezabil mlynář, takže je možné, že hra nemá jen jeden příběh.

Celkem tedy 95%.

Po osmi letech konečně dohráno (Díky výzvo).

Pro: Geniální vypravěč

Proti: Nutně potřebuje perfektní angličtinu.

+7