Blood West

05.12.2023

Blood West je stealth akční hra zasazena do divokého západu, kde se probudily děsivé síly. Jako nemrtvý pistolník budete procházet třemi otevřenými lokacemi a snažit se odhalit pravdu o sobě a světu kolem. Zdejší pevnost ovládají zvláštní ptačí lidé, doly jsou zase plné nemrtvých horníků a v dálce poletují tajemné zelené přízraky. Ve hře je klíčový tichý postup, postavu si vylepšujete perkovým systémem a důležitá je i správa inventáře. Lokace si můžete procházet v libovolném pořadí a často vás v nich čeká značná výzva. Vše je doprovázeno systémem penalizace při smrti a jedinou ukládací pozici. Chyby se zde přísně trestají.

V akční části si budete muset vybírat jakými kulkami po nepříteli vystřelíte, do základního revolveru jsou třeba k dispozici jak zlaté tak i stříbrné. Každá se hodí pro něco jiného a všeho bude nedostatek. Ve hře narazíte i na několik NPC plnící úlohu obchodníků i zadavatelů různých vedlejších úkolů.

@Paul (08.01.2024 20:14): mám před sebou poslední třetinu hry, třetí lokaci. Je to skvělé. Pod 9 bych se zatím i podepsal. Když vezmeme v potaz tyhle menší hry. Určitě to není lepší než Cyberpunk kterému jsem dal při vydání 8. Ale to si snad rozumíme.

Vadí mi jen to že kvůli složitým začátkům jsem se naučil hrát fakt opatrně a neumírám vůbec. Takže ty prvotní adrenalinové zážitky odpadly.. mám nad vším kontrolu. Což je škoda.