Billy the Kid Returns

1994

Billy The Kid Returns nás zavede na divoký západ, kde se vžijeme do role Billy Kida. Hra obsahuje deset epizod, jejichž splnění vede Billyho k úniku z vězení, získání zlata a hlavně k úniku před samotnou spravedlností v podobě šestiraňáku šerifa Garreta.

Ve hře sbíráte poklady, životy či střelivo. Po cestě je pak zapotřebí vyrovnat se s různorodým výčtem protivníků (pistolníci, kobry, položené bomby....). Velký důraz je zde kladen na fakt, že celou hru lze teoreticky vyhrát aniž by hráč vystřelil.

Billy the Kid, Scubaman a Animal Quest - velká trojka od Alive Software, která v dávných dobách vyplňovala značné množství, mého herního času.

Na Billym jsem opravdu nesnášel první epizodu, kdy se snaží uninkout z vězení. Pistole a náboje skoro nikde, dozorci a psy zase všude. Další epizody už byly o něčem jiném, sice se rozrostla paleta nepřátel ale stejně možnosti jejich likvidace (více munice).

Hra se odvijí ve velice zběsilém tempu, opravdu tu není moc prostoru pro dlouhé uvažování - to by bylo přece škoda.

Vizuálně příjemná, hudebně dostačující, avšak docela zdlouhavá a obtížná hra. Experimentální pohyb po ose x,y,z (v několika epizodách) - jenom komplikace při míření.

60% - znovuhratelná nostlagie

Pro: Docela dlouhá, zábavná a znovuhratelná hra.

Proti: Obtížnost, v některých epizodách komplikovaný pohyb ....