Ben Jordan Case 7: The Cardinal Sins

Ben Jordan: Paranormal Investigator Case 7 - The Cardinal Sins

13.08.2008

freeware

Paranormální vyšetřovatel Ben Jordan přijíždí na Vánoční svátky zpět do USA, za svou rodinou. Chudák Ben to však od své rodinky schytá, že vymítání duchů není žádná pořádná práce a že by se měl začít konečně věnovat něčemu pořádnému. Najednou mu zavolá Alessandro Renzi a požádá ho o očištění svého jména. Je totiž obviněn z vraždy významného italského opata. Ben se vydává do Říma, kde na něj čeká další podivuhodný případ.

The Cardinal Sins jsou již sedmým dílem rozrůstající se adventurní série, která pokračuje v zaběhnutých kolejích.

Dlouho jsem se s Ben Jordanem nesetkal, jeho tvůrce pro změnu také docela dlouho poslední část jeho příběhu dosud nevydal. Nicméně jsem se divil, když jsem zjistil že sedmý díl je už z léta roku 2008. Přiznám se totiž, že jsem na něj trošku zapomněl a to přitom prošel celým mým dětstvím stejně jako třeba takový Harry Potter. Neváhal jsem a sedmou část Benova příběhu jsem okamžitě stáhl. Příběh bych řadil mezi ty slabší, které mě třeba na rozdíl od strašidelného domu nebo čarodějnicích v Anglii, příliš nepoznamenal. Na druhou stranu jsem se setkal s originálními nápady, suprovou hudbou, mluvenými dialogy a neuvěřitelně burcujícím závěrem, kterým vše zachránil a ukázal, že Ben Jordan je pro mě jedinou adventurou, která je zadarmo, a na kterou nikdy nezapomenu. Závěrečný díl si nezasloužil větší příběhové vybouření než právě to, které se odehrálo v tomto díle. A i přesto, že jsem hru dohrál za dvě-tři hodiny, byl jsem s ní neuvěřitelně spokojený. Už aby sakra vydal ten závěrečný díl.