Ben Jordan Case 4: Horror at Number 50

Ben Jordan: Paranormal Investigator Case 4 - Horror at Number 50

04.03.2005

freeware

Po Benu Jordanovi se tentokrát chce, aby vyšetřil podivný dům s číslem 50, v němž má docházet k nějaké nekalé duchařské aktivitě. Na místě však zjistí, že si jeho zaměstnavatel objednal ještě další čtyři šílence, jež se obdobnou tématikou také zabývají. Narozdíl od minulých dílů je tu vidět důraz na interakci s postavami a časté používání mobilního telefonu.

Změn od předešlých pokračování přibylo opravdu jen minimum, základ zůstává i nadále stejný a série pokračuje v zaběhnutých kolejích.

Čo sa javí ako jemne klišé (a v rámci rozuzlenia) s naivným príbehom, je v podstate téma duchov pre sériu samozrejmosťou. Predsalen práve duchovia sú "maskotmi" paranormálnych príbehov. Spolu s tým súvisí aj prekvapivo výborná atmosféra, prekonávajúca i atmosféru tretieho dielu. Zážitok umocňuje i väčší počet viac či menej predvídateľných zvratov a zvýšená interakcia s postavami (s príbehovým dôrazom na kooperáciu).

Vo veľa adventúrach som sa stretol s tým, že nejakú adrenalínovú, alebo emocionálne silnú scénu hlavná postava rieši a komentuje flegmaticky s kľudom angličana, či už je to osobné alebo nie, pôsobí to vždy tak nepatrične, ako keby jej to bolo jedno. Čo mňa osobne potešilo a prekvapilo je fakt, že tu je to presne naopak, Ben Jordan tu je (nielen) frustrovaný alebo naštvaný, tak ako by to malo byť, keď sa niečo pokazí alebo niečo nevychádza.

Za mínus považujem používanie mobilného telefónu, nie ani tak to samotné volanie a posúvanie tak deja/získavanie informácii/predmetov, ako fakt, že zakaždým treba číslo ručne a pomerne rýchlo naťukať a hráč si teda to číslo musí opísať na papier alebo si ho pamätať, čo je zbytočne otravné. Jednu malú výtku mám ešte k príbehu a to k faktu že riešenie záverečného problému z internetu bolo tak trochu vycucané z prsta + sa vlastne ani nevysvetlilo prečo tam ten duch bol.

Tak či tak, je podľa mňa (z toho čo som zatiaľ hral - 5 z 7 dielov)Horror at Number 50 najlepším dielom série .

Pro: atmosféra, duchárstvo, príbeh, neflegmatickosť hlavnej postavy

Proti: používanie telefónu, menšie nedostatky v príbehu