Becher Kvíz

2003

freeware

Populární televizní soutěž pro každého AZ-kvíz, kterou moderuje Eva Machourková a Aleš Zbořil, si můžete, díky Marku Mojzíkovi, zahrát i na svém PC. Hra Becher Kvíz je totiž její variací, která má stejný princip a liší se jen nepatrně.

Hrát jde jen a pouze ve dvou hráčích na jednom počítači a se svým kolegou budete porovnávat své znalosti nikoli v otázkách týkajících se všeobecného přehledu (jak je tomu v AZ-kvízu), ale v otázkách, jež zasahují do historie výroby Becherovky a technologie přípravy míchaných nápojů, do kterých se tento bylinný likér přidává. Za každou správnou odpověď se úspěšnému hráči vybarví zodpovězená část trojúhelníku a vítězem se stává ten, kdo jako první svým obrazcem spojí všechny tři strany pyramidy.

AZ-kvíz jsem dříve vcelku sledoval a většinou, když jsem náhodou přepnul na Českou televizi a běžel zrovna nějaký díl této soutěže, dokoukal jsem ho až k bankomatu. Proč tedy nezkusit jeho virtuální variantu, zaměřenu na známý bylinný likér?

Protože odpovědi na většinu otázek nemám šanci znát, pokud nejsem zaměstnancem likérky, vyrábějící Becherovku. Otázky se však hodně opakují, takže jsem postupně znal správné odpovědi téměř na všechny. Pokud bylo autorovým hlavním záměrem seznámit hráče s Becherovkou a se vším, co se jí týká, pak myslím, že hra splnila svůj účel.

Pro: kvalitní zpracování, zajímavé informace ohledně Becherovky

Proti: zpočátku nevíte skoro nic