Beacon Pines

22.09.2022

Niekedy stačí len slovíčko, aby sa všetko okolo vás zmenilo. V zvieracom mestečku Beacon Pines sa schyľuje k tradičnému festivalu a mladý Luka Vanhorn spolu so svojim najlepším kamarátom Rolom sa rozhodnú, že by stálo za to preskúmať tajomné svetlá, ktoré vychádzajú z opusteného skladu na hnojivá. Práve tie boli kedysi najväčšou pýchou mesta. Avšak po "chybnej úrode" sa ich éra skončila. Čo sa to tam teda odohráva? Je len na našich hrdinoch, aby odhalili pravdu. Alebo... sa ju rozhodne Luka odhaliť sám? Všetko záleží len na správnom slovíčku. Tento príbeh totiž nemá iba jeden koniec. A je len na vás, aby ste našli ten skutočný.

Vy ako hráč sa vydáte spolu s Lukom a jeho priateľmi na cestu, počas ktorej odhalíte v tejto netradičnej adventúre záhadu mestečka Beacon Pines. Správna voľba slov je kľúčom k úspechu. Ak by ste ich na prvýkrát nenašli, máte možnosť sa k zlomovým bodom kedykoľvek vrátiť prostredníctvom kroniky. Každý koniec príbehu poodhaľuje viac pozadie jednotlivých udalostí a dáva vám tak možnosť zistiť a pochopiť oveľa viac. Nepotrebujete k tomu zbierať žiadne predmety. Stačí len s našimi hrdinami prejsť všetky kúty malého mestečka a spoznať pravdu.

Veľmi sympatická, milá a opäť kvalitne napísaná hra. Beacon Pines priniesol do adventúry veľmi zaujímavý koncept, kde sa nedočkáme len jedného konca. Miesto toho ich počas hry budeme objavovať hneď niekoľko. A každý do titulu prinesie niečo unikátne. Najmä nám ale poskladá celkový obraz všetkého čo sa vlastne dialo. Postavy si totiž nebudú pamätať všetko čo sa udialo v iných záveroch. My ako hráči ale áno. A tak sa počas hrania dočkáme niekoľko zaujímavých prekvapení, ktoré posunú celý príbeh do úplne inej roviny.

No to nie je jediné čo na hre funguje. Vizuálne je veľmi pekne spracovaná, využívanie jednotlivých "charms" je podľa mňa skvelý nápad na to ako meniť príbeh a okrem toho rozprávačka v podaní Kirsten Mize je absolútne vynikajúca. Myslím si, že našla úplne tú správnu zlatú strednú cestu, aby to celé brala seriózne, no nepôsobila rušivo, ale naopak veľmi príjemne.

Soundtrack je takisto skvelý. Melódie skvele zachytávajú atmosféru hry a dávajú všetkému oveľa silnejšieho ducha. Miestami to skoro pôsobí až poeticky. Okrem toho je ohromné, ako dokáže hra dokáže spraviť malé momentky obrovskými. Kde len sledovať životy našich hrdinov, ich priateľstvá a bežný život bolo zaujímavé. Myslím si, že keby som mohol len vnútorne chcieť, tak by som si prial, aby bola hra aspoň trošku dlhšia, alebo nám dala viac "charms", ktorým by sme mohli príbeh ešte viac rozvetviť. Pretože s výsledkom som viac než nadšený. Pre mňa jedna z tohtoročných hier roku.

Pro: Hudba, vizuály, príbeh, postavy, atmosféra

Proti: krátke, málo "charms"