Battlestrike: Call to Victory

World War II Sniper: Call to Victory

09.10.2004

Ve hře World War II Sniper: Call to Victory se stanete americkým ostřelovačem za druhé světové války. Jako součást skupiny US Airborne jste byl vysazen za nepřátelskou linií. Vaším úkolem bude osvobodit státy okupované Němci a dostat se až do samotného Berlína.

Během plnění misí se setkáte s několika druhy zbraní, budou to ale bohužel pouze zbraně britské a americké, německé sebrat nelze. Vaše primární zbraň je odstřelovací puška a mise jsou navrženy převážně pro tuto zbraň, nicméně Thompson či Colt 1911 se hodí vždy. Životy si můžete doplnit klasicky lékárnou. Ve hře si užijete i týmové mise, vaši spolubojovníci jsou však spíše jen na efekt.

Hra vyšla v roce 2006 pod názvem Battlestrike: Call to Victory a byla distribuována City Interactive v Evropě.

Popravdě slušná "první" hra od City Interactive, na které jdou vidět nedomakané věci, jako je především grafika, která vypadá otřesně i na ty největší detaily, s porovnání na tu dobu se starším Medal of Honor: Allied Assault.

Jinak se jedná docela o slušnou hru, která má na mě až vysoké ego, chápejpe, že si hraje na něco více, než ve skutečnosti je. Samé drsné řeči apd.

Zaměřovací systém je na dosti dobré úrovni, jen prostě nepochopím, proč u téhle hry je systém tak slušný a o tři roky vydá stejné studio hru Sniper: Art of Victory s naprosto otřesným zaměřováním. Je to sice malá skutečnost, která této hře nic neubírá, je to jen takový malý poznatek.

[]Battlestrike: Call of Victory[/] není zase tak hrozný, jak se na první pohled zdá, určitě je to jako první pokus o akční hru dobré, jen je to hrozně zastaralé - grafika, hratelnost ad.

Pro: slušný systém zaměřování,

Proti: grafika, hratelnost, nulová zábava,

Battlestrike: Call to Victory není dobrá hra. Už při prvním spuštění mi bylo jasné že se nejedná o nějákou pecku a mám tu čest s hrou na úrovní těch nejlepších freewarovek. Jako freeware by se jednalo o skvělý počin, takhle je to ale katastrofa, a to i přes svou cenu která se pohybuje lehce nad 100kč.

První mise, skok z letadla a padáte na zem. Po úspěšném seskoku se vydáváte s kolegou na cestu k vašim dalším spojencům, cestou potkáte první nepřátele, jejichž AI je tak na úrovni 8let staré hry. Stojí na místě, někdy se i schovají ale obvykle to stejně nemá žádný význam. Aby hra nebyla lehká, tvůrci jim dali neuvěřitelnou přesnost. Pro nepřátele není absolutní problém vás trefit ať už jste kdekoliv, navíc o vás díky šestému smyslu vědí téměř kdykoliv. Hru ještě zlepšuje příběh který se tváří velkolepě, o to víc vás pak pobaví "velkolepá bitva" kde bojují 3 vojáci. Občas narazíte i na tank, kterým můžete v pohodě projít či na jiné vozidla. Samozřejmě je celé hra plná nejrůznějších chyb, které značně přidávají na zábavnosti. Zajímavostí je, že byl pro hru vytvořen český překlad.

Proč nakone padesát? Přesto je hra nedodělaná, plná bugů a všeho možného já jsem se celkem bavil. Nic extra od toho nečekejte ale možná vás chvíli zabaví, tak jako mě.

Na přání odkaz na češtinu: http://cestiny.idnes.cz/hry/world-war-2- ... w-cestiny-hry_bw.idn

Pro: jednoduchá, ale docela pěkná grafika, vtipné momenty díky bugům

Proti: AI !!!, hratelnost, až přílišná jednoduchost