@David_Cravford (17.04.2017 17:35): ale tak očividně sis ani nevzpomenul na multiplayer, k tomu singlu bych se ještě nevyjadřoval, tak fakt není o čem debatovat, ale jelikož jsi navíc nic neřekl a poslal jsi komentář, tak mi tvůj závěr přijde jasnej... jestli k tomu máš navíc co říct, tak jsi to mohl napsat do komentáře, asi tak ;)
@MarkJude (17.04.2017 17:30): No, až najdeš hodnocení, které jsem té hře dal, tak ti to odkejvu. Já ale vidim u "mé hodnocení" políčko "žádné". Napsal jsem svoje dojmy, já hru nehodnotim. Takže ty moje dojmy laskavě nepřekrucuj. :)
Zdravím. Měla bych takový dotaz. Na battlelogu se mi vůbec nepřenáší herní aktivita z kampaně. Jen z kooperace. Nestalo se to někomu z vás třeba? jde to nějak spravit? Předem díky.
[neexistující komentář]: Podobné "komentáře" se spíš hodí do diskuze.
@Rapier (30.03.2016 11:59): Uf precet sem to cele, hlavne treti odstavec je poucnej, neco pouziju u sebe v tanku:) Me to taky vyhovuje vic jak je to v BF3, ale je to asi o zvyku vsechno. Zacinam vic jezdit v LAV NEBO 9K22, ale proti tanku nemam sanci vetsinou, to spis kdyz sem dal nez on, ale na blizko ne... Sem lamička proti vam..v BF 3 mam malo pres 100 hodin. Mam se jeste hooodne co ucit...odkaz
@fak (29.03.2016 23:11): svého času jsem byl tankové eso v BF3 odkaz. BF3 byl samozřejmě bomba, ostatně odehraných 411 hod mluví za vše. Ale bylo tam pár věcí co se mi později už tak nelíbilo.

1) v BF3 byl sniper dobrý ale proti vozidlům jsi neměl naprosto nic. V BF4 máš C4 a můžeš tak být i ve středu dění, nikoliv jen někde zalezlý. To je takové první vylepšení, také se mi líbí že můžeš zoomovat optiku a ona se třese, což zafixuješ na krátkou dobu a pokud se nepletu tak v BF3 tohle nebylo. Už jsem to dlouho nehrál.

2) tanky, heli, letadla v BF3 - já byl vždycky na techniku jako engineer jsou příliš dobrá. Pamatuji doby kdy jsem s tankem na HardCore serverech doslova drtil nepřítele a dokonce jsem byl schopen s jedním tankem obsadit vlajku sám. Jasně byl jsem asi dobrý a měl asi i štěstí ale jen o tom to nebylo. Co mě ale štvalo bylo že když jsi potkal někoho fakt dobrého v heli, letadle tak jsi neměl ni v tanku sebemenší šanci. Naproti tomu v BF4 obzvláště po to posledním velkém patchi je hra max. vybalancována. RPG už nezničí tank jedním zásahem, stingeru už nejsou všemocné protože engineerovi trvá o pár sekund déle jejich zaměření a vypuštění takže máš šanci opustit ve scout heli ohrožený prostor...ostatně myslím, že jsem o tom v BF4 diskuzi psal.

Dovolím si citovat sebe z Games.cz Tiscali diskuze, pouhé tři topics co jsem ta napsal v době kdy jsem to hrál.

Cast 1)
Dovolim si prispet do diskuze. Jakozto autor recenze taky nejcasteji hraji za engineera a recona ale nepohrdnu ani medikem a supportem, vse dle nalady a chuti. Narozdil od vsech predchazejicich Battlefieldu kde jsem preferoval vyhradne mapy s pechotou bez vozidel (Battlefield 2) jsem se pres Battlefield 2142 (kde uz jsem dokonce par vozidel zkusil) dostal k Bad Company 2 (kde me fascinovala (-je) fyzika ) kde jsem dostal chut na tanky...ale heli a letadla me nikdy, vazne nikdy nesly. A to i presto ze jsem jinak byvaly hrac hardroce leteckych simulatoru. No ale zpet k Battlefield 3 a jeho DCL Armoured Kill. Ano taky jsem si zakoupil Battlefield 3 limited edition s DCL Back To Karkand a tudiz me 1100Kc za Premium ucet se zdalo pomerne dost ale beru to tak, ze ty zbyvajici 4 DCL (z nich 2 teprve vyjdou) za to proste stoji. Stejne jako autor recenze jsem ja jinak typicky Battlefield bezny hrac se docela bavil v Close Combat DCL (Gun Master mod je vazne skvely na odreagovani). Nicmene co si budeme nahlavat az z prichodem Battlefield 3 a jeho fyzikalniho modelu jsem zacal "preferovat" vozidla, konkretne tanky. Ostatne staci se mrknout na muj profil http://battlelog.battlefield.com/bf3/sol ... rCZ/stats/355269517/ Uz je to nejaky ten mesic co mam odemcene vsechny polozky u tanku a nove brzy i u tank destroyeru. Osobne z tech dvou typu stihacu tanku moc radost nemam (presneji receno nemam radost z typu ktere vybrali), taky DICE mohli vybrat nejake znamejsi typy.....mozna bych mel rici starsi typy stihacu tanku....M1 Abrams a T-90 nejsou buhvi jak supermoderni tanky (pokud nejsou modernizovane) ale paradoxne stihace tanku v datadisku patri spise k tem novejsich typum.

Cast 2)
Treba takovy AMX 10 RC si zabojoval ve trech konfliktech ale jasne neni to US/Rus. No budiz, stihac tanku na bazi BMP-3 je mi srdcem blizsi. Co se tyce map tak jednim slovem jsou skvele. Narozdil od autora mam rad mapu Armored Shield byt stejne jako autor jsem na ni ze zacatku nejvice umiral. Tahle mapa narozdil od vsech ostatnich perfektne prenasi typicke Evropske bojiste Cold War s rekami, pahorkatinou, poli, lesy, skalami, atd... ano je to velmi narocna mapa na hrace, diky charakteru typickeho evropskeho terenu si nikdy nemuzete byt jisti odkud prijde uder. Nicmene kdyz vhodne umistite svuj SPRUT-SD (BMP-3 s 100mm kanonem) za zivymi ploty a pekne ve skrytu si za pomoci raketove navadene munice (po laseru) zamerite nepratelsky jeep s osadkou (ci jiny stihac tanku / tank) a pak jen sledujete jak strela leti na nic netusici osadku jeepu, je to vazne hrejivy pocit. Nocni mapu Armored Shield mam vazne ve velke oblibe. DICE vykouzlili zazrak, kazda mapa ma svou atmosferu ale tahle nocni to je vazne neco. Bandar Desert je opravdu vyborna mapa a skvele se u ni bavim. Poust ma neco do sebe a pro tankovy / protitankovy boj je to vazne dobra mapa. Asi nejmene (ovsem ne vizualne!) me k srdci prirostla horska mapa Alborz Mountain zrovna moc pro tankove bitvy neni.....graficky je uchvatna ale v oblibe ji mam zdaleka nejmene ze vsech 4 map. Mozna je to proto ze hory nejsou pro tanky / vozidla obecne vhodne.....nicmene kdyz uz jsme u toho tak jsem si taky oblibil vrtulniky, specialne ty bitevni a snazim se. Zacatky byly tezke (zvladnout i zakladni rizeni heli bylo peklo) ale na techto mapach je radost s heli letat. Najednou se mi otevrel novy pohled na bojiste.

Cast 3)
Par tipu na zaver pro tridu support: C4 na tank je vazne zabava a zaruceny kill ale pokud v nem sedim prosim vyhnete se mi obloukem, protoze Vas nemam rad :), engineer: protitankove miny jsou vazne ucinne, prosim nepokladajte je na mista kde je necekam, byt se snazim co muzu se jim vyhnout :), engineer podruhe: prosim kdyz uz odpalujete (mnou tez oblibeny Javelin) zkuste si na pribrat Recona a SOFLAM. Jinak je to bida pokud tedy nejste 2-3. Pro piloty heli: nerizene rakety jsou vazne ucinne, taky me to bavi v MI-28 ale pozor pokud na me trefite s laserem rizenou munici a vhodne rozmistenymi SOFLAMy....poslu Vam laserem rizeny 105/100mm darecek. Taktez prosim blize ke me, protoze CANISTER SHELL munice je skvela na nizko a pomalu letici heli vcetne letadel. Jisty kill..... Zaver: jakozto tankove eso, preferuji hodne reconu na bojisti a hodne deployovanych SOFLAMu na vhodnych mistech, byt to mozna RECONi nevite, tak tim pomahate i tankistum. Vrele diky! Zaver: DCL Armoured Kill je vazne vinikajici DCL stejne jako Close Combat coz bych nikdy nerekl. PPS: kdyz uz sedim v tanku prefeji automaticky zasobnik (rychleji strilim coz se vzdy hodi), infracerveny kour jako protiopatreni (Javelin a laserem rizena munice) a laserem rizenou munici do kanonu a jeste jedna vec pro RECONy, kdyz uz jste na kopci nekde asi tak 1-1,2km ode me to jeste neznamena ze vas s kanonu netrefim, byt narozdil od reality tanky v BF3 nemaji zoom na zamerovi kanonu (u kulometu ve vezicce ano). Posledni tip: SOFLAM se bajecne nici laserove rizenou munic. Holt na kazdou zbran existuje protizbran a to je presne to co na Battlefieldu 3 ocenuji. Jiste se najdou jini hraci, kteri jsou taky tankove esa a maji (preferuji) svuj styl. A presne o tom je cely Battlefield. Panove s DICE ja smekam.

Co se mi líbí na BF4 jsem shrnul ve svém komentáři zde na databaze-her.cz ale jasně 100 lidí 100 chutí. Osobně oceňuji, že BF4 je evoluce BF3 a jsou tam právě ty jemné nuance co hru dělají vyváženější a více taktickou.

@Rapier (28.03.2016 23:09): Mě naopak všechny tebou zmiňované novinky a featurky v BF4 nehorázně serou. Technika nevydrží vůbec nic, při první ráně tě to úplně znehybní (proč kurva?), čekání na dobíjení jsem fakt nepochopil do dnes. Oprava techniky trvá nesmyslně dlouho, zejména ve scout heli je to až absurdně pomalé. Ty v tom možná vidíš více taktiky, ale mě to přijde jako absolutně zbytečnej a nesmyslnej vopruz.
@Morte (28.03.2016 20:58): důvod proč raději hraji BF4 než BF3 je právě v lepší fyzice a faktu, že veškerá technika není "nesmrtelná". V BF4 musím umět max. využít výhody své techniky ale perfektně také znát její slabiny. Už jen fakt, že nemáš např. neomezenou munici ale zásobník se Ti pomalu dobije po 5 vystřelených granátech z tanku za nějakou dobu (obvykle ve velmi kritické chvíli) je něco s čím musíš prostě počítat a těch x sekund než se Ti doplní munice musíš přežít. V BF 4 s veškerou technikou ale i pěchotou musím prostě umět lépe plánovat a předvídat. Mrkni se zde tady popisu svou taktiku s heli v BF4 po tom posledním patchi co vše vybalancoval odkaz
Tak ja mam v BF3 nejradsi: Caspian border, Kharg Island a Operation Firestrom. Metro ani ne, tam je moc tesno:)
Teda ale jezdit v tanku v BF4 to je mi naprd, ze jezdim v trojce...to se chova uplne jinak, hlavne ovladatelnost a mensi dostrel co sem tak v rychlosti pochytil.
@Morte (27.03.2016 22:39): Damvand, Noshar, Siene, Bazar a DLC B2K a Aftermath. To jsou dle meho nejlepsi mapy, kde je moc fajn pomer mezi technikou a pechotou. Takovych map je prave v BF 4 malo. Tyto mapy me v BF 3 bavili nejvice.
@Rapier (27.03.2016 11:40): AHa, ja zkousel chvilku heli v BF4, a v BF3 malo, takze vubec nepoznam rozdil. Diky za nabidku, mam BF4 dva dny, ale stejne me to porad tahne k trojce. Dneska sem vydrzel hrat mapu snad 1,5 hodiny pekne od zacatku do konce v tanku, to muj rekord, ale ke konci sem toho mel dost uf. JInak super pocit i zazitek. Audio tyhle hry me pokazdy dostane

@MarezCZE (27.03.2016 14:16): Jojo, to sem presne zkusil vcera litat na ty trenink mape. Jeste mit tak vic trpelivosti pri letani, zacatky sou vzdycky nejhorsi:( Ale horsi nez v Arme 3 to nebude:)
@Morte (27.03.2016 09:37): je to tak, v BF4 obecně veškerá vozidla jsou hůře řiditelná než v BF3. A ano heli je tudíž v BF4 více neposedná. Na to, že to je "realistická" střílečka je vůbec fyzika v BF4 velmi promakaná, s heli se tam musí létat (nikdy jsem BF nelétal na yoji ačkoliv jich několik vlastním) hodně opatrně a fyzika tě nekompromisně pošle k zemi - pokud nabereš rychlost a zamíříš střemhlav k zemi už to obvykle nevybereš. Jak říkám hodně slušné na střílečku.

Pokud bys chtěl někdy večer zalétat v heli tak můj profil http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/RapierCZ/stats/355269517/pc/

BF3 mám ale už ho nehraji, no že bych teď nějak hrál BF4 se říci nedá ale heli bych si opět dal :)
Sem to napsal asi blbe, nene vcera ping kolem 38 a parada zadnej kick se nekonal za celej den. Predtim sem mel treba pres 300...Zkousel sem chvilku heli v BF4, no uz se udrzim ve vzduchu:) V BF3 zkusim taky na nakym prazdym serveru. No ale tank je tank:)
@Morte (26.03.2016 18:28): Asi tě zklamu, ale heli je v BF3 daleko jednodušší než v BF4, nehledě na nekonečno munice a lepší ovladatelnost. Doporučuju se to naučit napřed tady. :-) Jinak nechápu, proč tě to kope s pingem 55, to bych si přál taky, ale na každým serveru je info o podmínkách a omezeních ještě než tam vlezeš.
@fak (26.03.2016 09:11): Hraju z CR, ale dneska sem si dal asi 3-4mapy a pohoda, tak nevim. Ping max 55 nak vetsinou na zahr., ale pred par dny me to vykoplo pokazdy vsude. Mam O2 20/2. Uz sem byl dost nastvanej vcera, tak snad to bude ok...Slibuju sam sobe, ze v BF4 se naucim s heli:D
@Morte (25.03.2016 11:28): To teda nevím, hraješ z ČR? Já jsem v Emirátech a můj ping na EU servery je minimálně 110, pod to se nedostanu. Takže 80% serverů nemůžu hrát, protože mě to kickuje. Jestli jsi v ČR, tak kontaktuj svýho providera, protože bys měl mít ping max 60 na všechny EU servery, na ty český tak 10.
@fak (24.03.2016 08:33): Pekne napsano presne. Ja sem nikdy zadny CoD nehral, ale mam radsi velky mapy
V poslednich dnech me to vykopne pokazdy, ze mam vysokej ping, to se mi snad nikdy nestalo:( Hledam co s tim, to me dost stve...
@Morte (23.03.2016 17:18): 4x za sebou je ještě dobrý. Ale víš jak to je, znalost mapy, znalost jak se vrtulník/letadlo chová, to je prostě výhoda. A někdo na to má prostě přirozenej talent, hodně borců ve stíhačkách na to mají připojenej joystick, takže..... Já si pamatuju, když jsem to poprvé spustil. Ryl jsem držkou v zemi dva týdny. Když jsem někoho sundal, tak jsem si dal panáka na zdraví. Do té doby jsem hrál MP jenom CoD, a s takhle velkýma mapama a technikou jsem se do toho dostával fakt pomalu.
No až narazíš na kluky z NoVa Gaming, tak dej vědět, protože dva borci dokážou vykosit celej tým, položit nálož a ještě to ubránit, oni jsou fakt šílenci. :-) Takže můžu hrdě prohlásit, že jsem se objevil v mnoha jejich videích, ale bohužel jako maso na porážku, jako jeden z těch ubožáčků, který si dávají k snídani. :-)

@MarezCZE (23.03.2016 17:06): Přesně tak, Rushe je velká škoda. Našel jsem třeba MyDaddyy server, kde to hraju často, ale motají se tam 4 mapy furt dokola, což je škoda. V BF4 jsou ty mapy na Rush fakt hodně jiný, je to mnohem otevřenější.
Cekal sem to liduprazdny, ale lidi to docela hrajou, asi taky zalezi kdy. Kdyz vidim nektery borce v letadlech a vrtulnikach jak si "nas" davaji si rikam, kolik hodin treninku to zabere...Dneska uz sem se musel smat, kdyz me 4krat za sebou sejme vrtulnik:)
@Cobot (22.03.2016 14:45): Já mám dva oblíbený Rush servery, jinak po něm není vidu ani slechu, což mě taky zaráží. Ale je to docela pochopitelný, mezitím vyšlo BF4, Hardline, Battlefront, takže se všichni ti hráči rozplizli do tří dalších her. Armored jsem měl taky v oblibě, aji Aftermath, ty městský boje mě bavily. Teď zase spíš zkouším BF4, všechny neduhy byly opraveny a hraje se to jedna báseň, serverů je dost. Až na ten Rush, což je podle mě nejlepší mód, ten se až tak nehrá.
Diky vsem za info, to je zajimavy, ze o DLC neni zajem..Ja mel rad Armored kill...Jeste teda vyzkousim BF 4 zaklad za 270kc se da koupit.
DLC se ale nehrajou skoro vůbec. Jen close quaters a trochu back to karkland.

DLC u BF vždycky rychle odumřou. Přitom je to tak škoda. U BF 4 je to stejne.
Porad to lidicky hrajou? Chci to po roce a neco zase zkusit...Na odreagovani to bylo super. DLC ted stoji i 50kc.
Zdarec, má cenu kupovat BF3 se všemi DLC za cca 270,-? hraje to ještě někdo, a jsou tam hackeři apod.? Vyplatí se to v dnešní době?
Pokud ne, doporučte mi prosím nějakou hodně podobnou hru do 300,- nebo 12€, kde si můžu upravovat zbraně apod. Insurgency i Red Orchestru mám, a CoD zrovna 2x nechci.
@Kwoky (07.11.2015 10:17): Mustr komentu jsem si v rámci vybití nervů po asi čtvrté smrti za sebou a opakování nějaké části hry s čuměním na zbytečnou zdržující animaci a vypnutí hry s chutí někoho přerazit napsal už během hraní, takže to byla spíš relaxace a řešení nerozbíjení vybavení bytu a přilehlé elektroniky :D

@PRIVATE MARTIN (07.11.2015 14:23): Tak jak jinak, že. Originálka mi samozřejmě přinesla dobrý pocit a uživatelskou přívětivost při jejím provozu :D
@MartinezZ (komentář): Len pre zaujímavosť, keď to vyšlo, hral som warez verziu (ale teraz už mám originálku!), ktorá obsahovala iba kampaň a spúšťala sa z menu ako každá normálna PC hra. Žiadny Battlelog. :D
@MartinezZ (komentář): Já se ti divím, Martinezzi, že se ti s tím chtělo psát. Úplně přesně jsi vystihl i můj pocit a když jsem si znovu četl svůj koment, tak tam mám vlastně to samé, jen kratší (a méně vtipné).
@mazar1234 (06.11.2015 22:53): pamatuji zlatá 90 léta, kdy jsem s kámoši hráli Doom, Doom 2, Quake, Quake 2, Duke Nuken 3D, Shadow Warrior, SW Dark Forces, Soldier of Fortune, Hexen, Hexen II, Jedi Knight II, Unreal, Half-Life, Max Payne, apod... ano byl to krystalický čistý gameplay.

Některé (no asi většina z nostalgie) z těch her mě baví i dnes ale přeci jen doba pokročila a tehdy válečné střílečky nebyly a zrovna SoF je jedna z těch slabších. To už bych si raději zastřílel v Quake 2 :)
@MartinezZ (06.11.2015 22:29): už je to dlouho co jsem naposledy hrál BF3. Až po mnoho stovkách hodin strávených v MP (Battlelog mě ukazuje 411h 10min http://battlelog.battlefield.com/bf3/cs/ ... /stats/355269517/pc/) jsem se pustil do SP. Kolega v práci říkal, že kampaň je špičková. Že prý ten let v F/A-18 byl zatraceně cool :)

Paradoxně asi 2 roky po vydání BF3 jsem začal hrát a dohrál SP. Pokud si vzpomínám tak na medium obtížnost. Což byla dobrá volba jak se později ukázalo, i tak tam byly mise u kterých jsem musel opakovat xx krát, než jsem danou pasáž prošel.

Ono když AI střílí pouze na Tebe a ne na "nesmrtelné" parťáky (pokud to není ve scénáři) a to tak, že tě je schopno zasáhnou na vzdálenost na kterou ty ani s optikou se málem nemůžeš trefit, tak je něco špatně, že? :) Jsem si jistý, že jsem několik pasáží proklínal, jmenovitě už tu první ve vlaku metra, než se mi podařilo na něj vyskočit (a pochopit jak na to).....na střechu a přežít.... pak další byla jak jsem vylezli z domu k tomu imobilnímu Jeepu na ulici a doslova hordy nepřátel šli po nás včetně BVP.

Upřímně příběh ze začátku nic moc, později se to stalo více osobním a závěrečné mise mi spravily chuť, to už jsem se dokonce sžil s postavami. Ta mise v F/A-18 mi moc cool nepřipadala, protože nešlo pilotovat, jen přihlouple na zadním sedadle používat zbraně. Ano graficky to bylo moc pěkné.

Ano je to tak trochu film říznutý hrou nebo hra říznutá filmem a je to hodně koridorní ale bylo tam pár nezapomenutelných scén v závěru, které mi spravily chuť.
Tý jo, dohráno, ale už o tom nechci slyšet,. Tyhle konzolový prasácký klikačky ať si nechají na konzolích a na PC to snad vůbec netahají, ať to dávají rovnou do kin, tam to bude mít úspěch.