Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Dokud budeš po šachovnici pouze "táhnout", bude to 2D, jakmile využiješ třetího prostoru a figurou "skočíš", tak to bude 3D :-D
ale su to len dvojrozmerne pixely, o to ide, nie ako co to vypada, tu ide aj o vyuzitu technologiu a sposob animacie atd., neboj ja osobne nemam patentovy urad na to co je 2D a co je 3D :))
tak by se dalo říct, že se tam mlátí zdánlivě třírozměrné figurky :-)
ale ved v 3D hrach funguje tri dimenzie o to ide, napr. v fps veci funguju na vsetkych troch osach, jasne, ze na plochom monitore to nebude a nemoze byt zobrazene plasticky, ale funguje to na zakonitostiach os x,y,z, pretoze dotycna hra ich vyuziva a netvori len iluziu, ze tam ten treti rozmer vizualne je, ale v skutocnosti tam nie je. >|
A co je a co už není iluze? Defakto obrazovka je placatá a všechno vymodelované jako 3D je nakonec jen 2D když se na to koukáš.

To co vidím v reálném světě nikdo nesložil z trojúhelníků, a přesto to je svým způsobem třírozměrné.

Chápat 2D a 3D jako obrazné pojmenování 2 dimenzí a 3 dimenzí, plochého a prostorového, je lidské. Když se řekne že Jana je plochá, rozhodně není ve 2D. A na stejném principu jsem si dovolil říci, že ty šachové figurky jsou třírozměrné, protože tak vypadají, ačkoliv nebyla použita stejná metoda docílení 3D efektu jako bývá použita dneska. :)
jasne ja chápem, že je to ilúzia 3D ale stále sú tam len tie osy x,y takže je to 2D :)
ještě mně napadlo něco inteligentního.. (protože až začneš reagovat tak tu nebudu :) 2D - 2 osy (x,y), 3D - 3 osy (x,y,z) no fakt .)