Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ballblazer

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
sportovní > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1985 Apple IIAtari 8-bitSpectrumC64
1986 Amstrad
04.03.1988 NES
Vývojáři:
Lucasfilm Games, Program Techniques (Amstrad verze, Spectrum verze), K-Byte (C64 verze)
Ballblazer je jednoduchá hra, ve které se hraje jeden na jednoho a cílem hry je skórovat do oponentovi branky (tzv. goalbeams) tím, že buď tam hráč míč (nazývaný plasmorb) vystřelí, nebo ho tam donese. Jedná o futurologický sport odehrávající se v roce 3037 a je podobný basketbalu a fotbalu. Hráčova postava je umístěna v rotofoilu (typ vozidla) a jeho protivníkem může být jiný hráč, nebo počítač, u kterého lze zvolit deset stupňů obtížnosti. Každý hráč má svoji polovinu obrazovky a herní hřiště je viděné z pohledu první osoby.

Rotofoily jsou vybaveny silovým polem, které má účinek na plasmorb. Na krátkou vzdálenost plasmorb přitahuje směrem k hráči a pokud hráč, který drží plasmorb, vystřelí na bránu, silové pole vytlačí plasmorb směrem k bráně. Je třeba si dávat pozor, protože brány se každou vteřinu nepatrně pohnou a vzdálenost mezi nimi navzájem se postupně zmenšuje. Hráč dosáhne nejvyššího skóre, pakliže umístí míč do brány, která není za horizontem vidět. Je také možné ukrást plasmorb protivníkovi tím, že se postaví vedle něho a snaží se mu plasmorb vytlačit.

Zápas je ukončen v případě vypršení časového limitu nebo když některý z hráčů umístí deset gólů za sebou a vyhraje tak. Pokud zápas končí remízou, je nastaven prodloužený čas a vyhrává ten hráč, který skóruje jako první.

Hra také vyšla pro platformy Atari 5200, Atari 7800 a MSX.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.