Back to Baghdad

Back to Baghdad: The Ultimate Desert Storm Simulation

31.07.1996

Podobně jako u AH64 Longbow nebo F117A je i Back to Baghdad monografií jediného typu stroje. V našem případě je to F-16C Block 50, tedy vylepšená verze standardní F-16. Děj se odehrává v roce 1997, kdy dojde k fiktivnímu konfliktu v Iráku. Saddám Husajn obsadil Kuvajt a hrozí západnímu světu vodíkovými bombami. Jako člen letecké eskadry vyrážíte do Iráku zbavit svět nebezpečí jaderné války.

Na rozdíl od ostatních simulátorů, které jsou primárně hrou, je BTB spíše trenažér. A na svou dobu nesmírně realistický trenažér. Téměř identické letové vlastnosti předlohy a modelu, reálné displeje, radarové a letové režimy, dynamika motorů a navádění zbraní, to vše odpovídá reálu v nejvyšší možné míře. Na hráče čekají dvě kampaně a 32 velmi realistických samostatných úkolů, často odvozených od těch skutečných, které F-16 plnily za operace Pouštní bouře. Nečekejte tedy řež, kdy proti vám startují desítky nepřátel. Mise jsou velmi střízlivé a například doprovodné lety, během nichž se nic nestane, nejsou výjimkou. Povrch je vymodelován a otexturován na základě družicových snímků a obsahuje také 3D objekty. K dispozici jsou obsáhlé tréninkové mise, ale editor nebo generátor misí, stejně jako multiplayer, byste ve hře hledali zbytečně.

Back to Baghdad byl ve své době nejrealističtějším vojenským simulátorem, který šel pořídit za cenu hry. Problém titulu ovšem byl, že představoval tak dokonalou simulaci, že pro nezkušené či méně zkušené letecké nadšence byl prakticky nehratelný i s otevřeným manuálem v klíně.