Back Door Man

09.08.2009

freeware

Paul Banks má nezvyklé povolání. Živí se totiž jako profesionální gigolo. Celý příběh hry se tak odehrává v retrospektivních událostech, které Paul vypráví v hospodě barmanovi těsně před zavíračkou. Vrací se zpět do perného dne, během něhož ho čekali tři prapodivné zakázky, s kterými se za celou svou dosavadní kariéru nesetkal. Hráč víceméně sleduje pouze interaktivní film, během nějž se mu dostane možnosti zásadně ovlivnit děj, jenž bude po dané situaci nastávat.

Podle toho, jaká řešení si hráč během rozhovorů vybere a dle zvolení volby uprostřed krizové situace doprovázené časovou tísní, se příběh dobere jednoho z několika možných způsobů zakončení. Jedná se tedy o příjemnou hříčku, která zabere jen pár minut, ale svým obsahem se rovná plnohodnotným adventurám ze starých časů.

Hra byla vytvořena pod taktovkou Francisca Gonzaleze (známý pod pseudonymem Grundislav Games) v rámci soutěže TIGSource Adult/Edutainment.

Francisca Gonzalesa som spoznal vďaka sérii Ben Jordan, ktorá ma presvedčila, že adventúry a hlavne dialógy v nich robiť vie. Pomerne humorný jednorázový odklon v podobe Back Door Man som si preto veľmi rád zahral.

Hra je to pomerne klasická, až najklasickejšia, čo sa týka štýlu point n click, preto je hlavnou devízou príbeh gigola počas šichty u troch ľudí. (Ne)uveriteľnosť tu bola zvládnutá pomerne dobre, humor je svieži, dialógy nie sú strohé a i keď to nie je práve moje povolanie, až podozrivo ľahko s hlavnou postavou človek sympatizuje. :) Škoda, že hra nie je nadabovaná.

Príjemným faktom je aj to, že každý z troch minipríbehov má minimálne dva rôzne závery, na základe toho, čo hráč počas nich (ne)vykoná. A keďže je táto hra pomerne krátka, zvedavosť mi nedala a dohral som ju hneď trikrát po sebe. Rozhodne osviežujúca jednohubka!

Pro: príbeh, humorné situácie+dialógy, rôzne zakončenia minipríbehov

Proti: veľmi krátke, (ten dabing by sa VEĽMI zišiel)