Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Azur Lane

20.05.2019
73
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Azur Lane je čínská mobilní gacha hra s podobným konceptem jako Kantai Collection. Děj se odehrává v alternativní verzi druhé světové války, kde vystupují antropomorfické, moe verze různých lodí z tohohle období.

Alianci Azur Lane tvoří americká Eagle Union a britská Royal Navy. Od té se po mimozemské intervenci a získání jejich technologie oddělila japonská Sakura Empire a německá Iron Blood a vytvořila alianci Crimson Axis. Děj hry sleduje mnohé historické bitvy, jako bitvu při Dánském průlivu, bitvu u Midway, bitvu u Guadalcanalu, operaci Forager a Tichomořskou válku. Kromě toho tady najdeme menší frakce z Číny, Francie, Itálie a Ruska.

Ve hře je více než 400 lodí rozmanitých typů jako torpédoborce, lehké a těžké křižníky, bitevní a letadlové lodě. Později byly do hry přidány i ponorky. Hráč plní roli nejmenovaného velitele, kterého úkolem je starat se o své lodní dívky a vyhrávat bitvy. Do bitvy může poslat dvě flotily s přední a zadní frontou, přičemž do každé fronty může dát nejvíc tři lodě. Každá loď ve frontě ale stojí palivo, tak velitel musí své flotily tvořit úsporně.

Hratelností jde o side-scrolling arkádu, kde velitel pohybuje své lodě na mapě s různými nepřátelskými flotilami a posílá je do boje. Během bitvy ovládá své přední lodě a může proti nepřátelům použít torpéda, salva nebo letadla. Na konci každé mapy je poté bitka s bossem. Hra poskytuje i možnost automatického ovládání během bitvy. Po každé bitvě lodě získají zkušenosti, co zvyšuje jejich úroveň a náklonnost k veliteli. Nové lodě je možné získávat buď z map nebo pomocí gacha systému, kde se lodě staví z peněz a speciálních kostek. Součástí hry je i PvP mód kde velitel postaví svou flotilu proti jinému hráči a snaží se získat body.

Velitel své lodě sbírá v přístavu, kde může vylepšovat jejich vlastnosti a vybavení za peníze, učit je dovednostem v akademii anebo je posílat na mise. Ve hře je taky internát, který si může velitel vybavit dekoracemi a nábytkem a dát tam své dívky odpočinout a pasivně získat zkušenosti. Některé lodě mají možnost modernizace zvanou retrofit, co jim za peníze a speciální blueprinty vylepší statistiky a přidá novou dovednost. Pokud dívka dosáhne maximální náklonnosti k veliteli tak je možné se s ní oženit pomocí prstene.

Později byla do hry jako kolaborace s World of Warships přidána možnost výzkumu, co umožňuje za kostky nebo peníze stavět a vyvíjet mimořádně silné lodě. Prémiovou surovinou ve hře jsou klenoty, které velitel může použít na rozšíření přístavu a internátu a nákup surovin nebo za ně může kupovat snubní prsteny a obleky pro své dívky. Ve hře se pravidelně objevuji různé limitované události, kde se dají získat nové lodě ze stavby a odměny ze speciálních map a bodů.

Původní čínská verze hry vyšla v květnu a japonská v září 2017, korejská v březnu 2018. Anglická beta verze byla otevřena v srpnu 2018 a formálně vydaná o rok později v květnu. V říjnu 2019 byla hra vydána pro Hong Kong, Macao a Tchaj-wan. Podle hry vzniklo několik manga a light novel, televizní anime seriál a hra Azur Lane Crosswave pro PS4 a PC.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.