Aura 2: The Sacred Rings

The Sacred Rings

07.03.2007

Sacred Rings je přímým pokračováním hry Aura: Fate of the Ages z roku 2004. Umangovi, hlavnímu hrdinovi prvního dílu, se sice podařilo obnovit sílu posvátných prstenů, nicméně nyní před ním stojí možná ještě obtížnější úkol. Musí prsteny dopravit až do pevnosti tzv. „Keepers“, kde jedině budou relikvie v bezpečí. V tom se mu ale budou snažit zabránit příslušníci Stínové legie.

Hratelností i vzhledem je hra prakticky totožná se svým předchůdcem. Opět si v kůži Umanga projdete mnoho roztodivných a exotických lokací, budete řešit hádanky (na nich hra staví nejvíce) a shromažďovat předměty stejně jako v každé jiné adventuře. Ve hře se pohybujete, stejně jako v Mystu, po předem připravených bodech, na kterých máte naprostou volnost rozhlížení do všech stran. To vše pouze pomocí myši.

Marne se snazim rozjet Auru 2 na Windows 8 a ted na Windows 10... ta mrcha jde okamzite po spusteni do Not responding... na sedmickach mi to jelo bez problemu.

Problem solved, nakonec jsem hru dohral na manzelcine notasu se sedmickami... ale stve me to, tolik prace jsem si s tim dal, abych to rozjel na svem...

Nedokoncena trilogie Aura zrejme nepatri v ceskych zemich k oblibenym, nebo dokonce znamym adventuram. A nikomu se ji nechce ani komentovat, natozpak dohravat. Ono to ma jakys takys pribeh (nemuzu rict, ze zrovna zajimavy ci originalni), ale pribeh neni ani devizou, ani hlavnim lakadlem obou vydanych dilu. Rovneztak necekejte propracovane dialogy ci kontakty s NPC - obojiho je velmi male mnozstvi a omezuje se (s jedinou vyjimkou) vyhradne na cutsceny. Nakonec jste jen vy, nadherna grafika, prijemna hudba (byt v prvnim dile mi prisla prijemnejsi) a stroje, ktere potreba nejakym zpusobem rozpohybovat. A kdyz se to povede, ono se to tak nadherne hybe! Nebo jizda po kolejnicich v druhe casti hry - vzuuum! A ze si tech jizd mezi nekolika misty jednoho sveta uzijete do sytosti. Nic vic, nic min.

Ve druhem dile jsem si nejvic uzil hned zacatek, kde jste omezeni na mechanicky "dum" a jeho bezprostredni okoli. Naopak me nejvice dozralo finalni puzzle prostredni casti, protoze to zase nebylo nic jineho, nez Towers of (H)annoy, ktere uz opravdu nemuzu ani citit. No a pak samozrejme fakt, ze jsem hru po odchodu meho stareho notebooku do kremikoveho nebe nebyl stavu na novem stroji s Windows8/10 vubec rozjet. Jesteze manzelka ma stale notebook s Windows 7...