Aura: Fate of the Ages

Aura: Legenda paralelních světů

24.06.2004

Aura je adventura z pohledu první osoby, jejíž provedení asi nejvíce připomíná známou hru Myst. Na první pohled se může zdát, že jde o klasickou adventuru. Důraz je zde však kladen na řešení logických úkolů. Hádanky a hlavolamy v podobě neznámých přístrojů jsou hlavní náplní hry a zabýváte se jimi doslova na každém rohu.

Samotný příběh nijak nevybočuje z řady. Do hry vás vpraví úvodní video, ve kterém se dovídáte, že jako žák Umang, člen klanu Strážců prstenů, jste vysláni do paralelních světů, abyste se zmocnili prstenů a starodávných artefaktů a ukryli je na bezpečné místo. Jejich spojením se totiž získává věčný život a neomezená moc a jak už to chodí, někdo má zájem toho zneužít.

Aura nezklame po grafické stránce. Přesouváte se po jednotlivých obrazovkách, ve kterých se můžete libovolně otáčet do stran a prohlížet dané prostředí. Detailní grafika je sem tam doplněna pohyblivými videosekvencemi, takže pokud například použijete nějaký předmět, je do zařízení efektně vkládán.

Tak jsem se pristihl, ze to hraji vyhradne kvuli hudbe, vizualni strance a tem animacim vsemoznych stroju - kdyby si odpustili i ty zbytky dialogu a zobrazeni postav, tak by mi ani vubec nechybely.