@Charllize (07.02.2024 23:36): Problém to nebude, ale asi to něco málo stojí, když XOne verzi vynechali, i když XSX bude. Tam už ty prodeje jsou asi hodně nízké. Ale jo, asi nepočítají s tím, že ta PS4 základna tak moc klesne, aby to digital nepotahal.

Koukal jsem, že nová Yakuza první týdne prodala v Japonsku 77k krabic na PS4, zatím co PS5 102k. Ten rozdíl je docela malý překvapivě. Ofc v Evropě to bude větší rozdíl, ale i tak.
Začal jsem znovu s trosku víc těžším nastavením, a s poradně opatchovanou verzi. Když sem hrál po vydání bugu bylo plno včetně buglých úkolu a dalších podivnosti. Ono to není dokonale pořad. Hudba a dabing má stále nekonzistentni hlasitost, občas se při loadingu ozve v pozadí něčí hlas, vtahnuti příšery do souboje úderem kolikrát nemá animaci švihu, občas se nezobrazí počet získaných expu a peněz po souboji a některé položky v inventarich mívají vterinovy zasek. Jinak ok a úkoly co nesli udělat funguji a hra celkove běží plynule ( což při vydání taky nebylo pravidlo). Podle mne to už nikdy neopravi, což je skoda.
@Solidor (29.04.2022 21:05): Tož já mám Exist Archive docela rad. Samozřejmě tu repetetivnost v tom vidím taky ale jinak líbilo. Jen mne štve ze u nás nejsou ke stažení oblečky Valkyr z VP, jen Japonsko a samozřejmě s EU nebo us verzi nefunguji. Taky na tom oceňuji přístup tri ace ze proste chtěli fanouškům VP přinést nějakou náhradu. Chápu ze ty to asi neocenís, ale já jo :)

Pořad čekám na ty remastery VP 1 a 2, kdyz už teď je jasne ze v tom stylu nemíní pokracovat a udělali z toho hru pro hyperaktivní hráče :)

V te astrii je bugu pořad dost, ale už ne zásadní jako při vydání a jde to v pohodě hrát. Buď rad ze jsi vyčkal, byl to dost bordel.
@Charllize (29.04.2022 16:02): Exist Archive má úplně jiné problémy a za mě je to celkově špatná hra, to se s Astria Ascending nedá vůbec srovnávat.

Ta minihra nebyla špatná, ale úplně nezvládly obtížnost, kdy po nějaké době všechny drtíš. Nebo tam bylo to hloupé random pravidlo, které ti vybralo úplně slabé tokeny a soupeří zase nehorázně silné. A kompletovat je sice hezké, ale zase se nedají zbraně a brnění v menu sortovat, takže jejich porovnávání je později docela peklo.

Já měl zase problém s angl. hlasy, kde měly jednotlivé postavy nevyváženou hlasitost. Asi to nahrávali doma během covidu :)

Jo, číst v recenzích, že tam je rasismus a přehnaná sexualizace postav docela pobaví. Jsem nevěděl, že to recenzujou puritáni.
@Solidor (komentář): Tak nějak to je a přidám si svoje.
Art hry je sice super ale třeba hlavní postavy mi přijdou většinove otresny. Snad jen Ulan a Dagmar vypadají dobre. Jinak jsou to docela zrudicky.
Pak mi lezla na nervy strileckova poletujici minihra.
Soubojak je víceméně fajn až na to ze se dost často omezuje na bezmyšlenkovity spam aoe útoku.

Jinak mám dojem ze všechny hry typu Valkyrie mívají nevýraznou mapu oblasti, ale je pravda ze tady to je ještě víc tristní. Pruzkum oblasti je lepší nez u Exist Archive ale ten měl za mne lepší soubojak. Bohužel ani jedna z her se na Valkyrie Profile nechyta. Úkoly bych taky neodsuzoval, mě to hledání bavilo.

Me se líbila j-ster minihra. Je kolektibni, rychlá a zetony se daji menit za exp a sp body. Za mne možná nejlepšími triple triad.
Vubec ta hra má silný záměr na kompletovani, každá věc má procentuální ukazatel a většina se odrazí i v trofejich.

Ten námět je promarnena šance ale možná to je dobre, už takhle některé extremistické weby hru označily za rasistickou.

Donedavna měla hra bug kdy se neustále postupně zvyšovala hlasitost hudby až do nesnesitelně míry. Opravili to, a teď to děla přesný opak, hlasitost se snižuje až není slyšet vůbec :)

Jsem zvědavy co Artisan předvede dal, trochu se bojím ze už nic.

PS: myslel jsem ze hru odsoudis jako trash a ono ne :)
Nedavno vyšel patch který opravil poměrně dost věci, mimo jiné i bugle úkoly, což je asi nejzásadnější.
Jinak už je jasne ze hra dopadla bídne a myslím si ze tím dráha nadějné vypadajiciho studia skončila. Je to skoda, ta hra je dobra, akorát ne moc pro dnešní jrpg publikum.
Vsadim boty ze to tady nikdy nebude mít další hodnocení než to moje :) Si tu s nikým o tom nepokecam, asi odejdu, meh meh :D
PS: na ps4 je stále asi 6 trofejí co má 0% :)
Nakonec jsem to koupil :) Odehrál jsem zatím cca 15 hodin a vzasade jsem spokojený. Naprosto bozi vizual, lokace, postavy, nepřátele, inventáře, tabulky, tohle vsechno je jak čistý uklizeny pracovní stůl s navonenym bílým ubrusem.
Z těch všech pokusu o napodobení Valkyrie Profile mi Astria přijde na tom nejlíp, ale samo si taky jde svoji cestou.
Pribeh a postavy jsou spis do počtu, i když par zajímavých situaci se našlo. Je to proste hlavně gameplay/system hra a v tom je proste dobra.
Problem je ze to nedělali čiste Japonci a je tam dost bugu. Už tam mám vedlejší úkol co nejde udělat a různých mini bugu se taky par najde.
Nastesti zatím nic co by hru rozbilo. Nejhůř na tom je údajně Switch verze.
Na nejvyšší obtížnost je hra dost tuha, což kvituji s povdekem.
Bohuzel mám obavu ze to nejspíš Artisan Studiu zlomí vaz a nadějné vypadající vývojář zajde. Už teď jsem četl vyjádření ze chystají patch ale zřejmě neopravi vše jelikoz došli finance.
Ja jsem spokojený a je to trosku překvapeni roku, ta kvalita je výborná a pro hráče co se rádi najdou v systému hry, vylepšování postav, soubojích a různých postupech by měli být v sedmém nebi.
Jeste zminim minihru s monster zetony, ve stylu karetní hry, která je rychlá, zábavná a cili na kompletaci sbírky zhruba tři stovek zetonu s obrázky příšer.
Krabicove verze snad budou 2.11. Možná ji ještě vezmu, mám tušení ze časem to bude taková ta niche rarita co nikdo nehrál ale sběratelsky ceněna.
Hra má údajně dobrý system a rozvoj postav co má hloubku a skutečně jak jsem si myslel to je jrpg po staru. Proto to nedostává desítky. Postavy a příběh by měl být takový standard ale nikoliv nějaká hrůza. Když čtu na co si různe hraci i recenzenti stěžují tak to naznačuje jen to ze hru stavějí někam k moderním postupům. Což tam často nebývá. Třeba vadí ze při koupi zbraně v obchodu nejde rovnou v tom obchode se ji vybavit, nebo ze si boss dovolil použit AOE útok a postavy ani nepustil na radu. Mezi řádky jde o zpohodlnele kemrani nad tím ze se to nehraje samo a nejde u toho cumet na seriál .
Artisan Studio jsou původem Francouzi, ale dělají hry pro japonsky trh v tradici klasik, což taky muže ledacos napovědět. Na těch dvou hrách co udělali se samozřejmě podílí i spousta japonských vývojářů. Je to trochu zvláštní, západní studio co děla jrpg pro Japonce :)
@Charllize (27.09.2021 18:46): No kritizují tam často příběh a nezajímavé charaktery, což je pro mě v jrpg hrách zásadní asi. Jestli tobě bude stačit "jrpg po staru", tak budiž. :D Možná to někdy stáhnu a zkusím, když to bude v tom gp, ale asi se do toho nepohrnu tedy.
@Charllize (11.09.2021 17:56): V Japonsku už jsou krabičky potvrzené na Switch, PS4 a PS5. Vychází 7. října. Každopádně prej mají angličtinu, takže si je můžeš koupit na PlayAsia.

Myslím, že se západnimi krabicemi se Alza unáhlila, podobně jako Amazon třeba. Mají tam preorder ale datum nepotvrzeno. Respektive tam mají 31.12. což je blbost ofc. Ale třeba překvapí ještě.