První AC byl děsnej. Byl to technologický trhák a marketingově zvládnutý tah, ale to je tak vše.

AC2 sliboval "vše", co v prvním AC chybělo - hratelný nestereotypní gameplay. A kvůli těmto planým slibům si dvojku koupili i hlupáci a naivky, ketrým se jednička nelíbila. Já jsem jedním z těch hlupáků.

AC nemá náboj. Potenciál je naprosto nevyužitý. Stealth prvky prakticky neexistují, hra na ně není stavěna. Vraždy jsou nalajnované, cutscéna vás hodí vždy tam kde vás chce mít - a i kdyby ne, je to fuk, protože zabijete kohokoli a jakkoli díky "obzížnosti" hry. Ve vašem postupu chybí jakákoli překážka - nikdy nenastane, že by se mohlo cokoli pokazit. Souboje nejsou o rychlosti nebo přesnosti, jen tam prostě jsou - ale jsou efektní, to je pravda.
Když někoho honíte, tak ho dohoníte i s rukou za zády (vaše oběti na vás totiž čekají).

O nějaké motivace ke hraní nemůže být řeč - příběh se snaží být osobní, ale nějak se mu to nedaří - nevím čím to je, protože postavy zde nejsou úplně špatně napsané - jen se člověk asi nemůže sžít s hlavním hrdinou. Nakonec se děj stejně stočí ke klasice.
Standardně zde můžete sbírat množství nesmyslů (pírka, sošky a já nevím co dalšího), které vám zvýší statistiku a možná vás odmění nějakou cutscénou (netuším, nikdy podobné natahováky hrací doby nesbírám).

"Ekonomický" prvek hry taky nedává smysl, protože vám bohatě stačí to, co máte na začátku - léky netřeba, lepší brnění netřeba, proč bych kvůli tomu měl vylepšovat "své" město? Zajímavý prvek, ale o ničem.

Co mě ale na hře nejvíc nebaví, je hra samotná. Běhání po střechách, skákání, lezení, vraždění, všechno je to nemastné neslané, nemám z toho ten správný pocit.

AC prostě není dobrá značka - nemá mi co nabídnout, ať zasadí události hry do USA, do Mexika nebo kamkoli, vždycky to bude o tom skákat po střechách a putovat po lineární lince bez možnosti udělat si věci po svém.

Zkoušel jsem to 2x, ale tohle se prostě nedá hrát.

Pro: grafika; efektní souboje; prostředí...

Proti: ...kterému chybí atmosféra; gameplay samotný; žalostně nevyužitý potenciál

assassins creed 2 na svůj rok rozhodně nepatří je to velmi vyspělá hra. moje hodnocení 90% a proč?
GRAFIKA: Grafika mě na rok 2010 rozhodně překvapila. ano jsou tam nějaké bugy a také různé věci nejsou tolik zaostřeny ale grafika je přesto krásná a půvabná. Domy jsou zracovány asi nejlépe a to asi proto že kolem domů se ohybujete nejvíce :) dále také voda je pěkná. krajina ujde a skály jsou asi nejhůř zracovány.
HUDBA: Krásná hudba vás doprovází ceou hrou akční hudba když s někým bojujete a klidná hudba když si to skáčete po domech. Hudba je to krásné na této hře
PŘÍBĚH: A ted asi to nejleší z této hry a to je příběh. Příběh je hodně napínaví, plný zvratů, flirtování, vraždění. Příběh má asi tak 8-10 hodin (když nepočítám různé aktivity mimo hlavní mise samozřejmě).
VEDLEJŠÍ ÚKOLY: Těch je tu opravdu hodně at už jde o závody v běhu a nebo naravování nevěrnejch manželíčků. Určitě vám vedlejší úkoly zaberou ve hře hodně času.
dále jsou tu různé truhličky s penězi které hlídají nepříjemné stráže.
ŠPLHÁNÍ, SKÁKÁNÍ APOD.: To je na hře jedno z těch nejvíce zábavných věcí. Šplhání je realistické a skákání taky protože na tom si dali vývojáři asi hodně moc záležet.
ZBRANĚ A BRNĚNÍ: Zbraní a Brnění je tu hodně a máte pořád co kupovat. Nezbyde vám nic jiného než jít s dobou a koupit si daší brnění ikdyž jste si své staré koupili před 3 misemi.
dále když jste hledaní a nechcete být otravovaní spousty strážema musíte strhávat wanted plakáty.
mínusy hry jsou asi souboje které jsou hodně jednoduché a hra tedy nemá nějak vysokou obtížnost pak taky wanted plakáty které najdete i na střeše což mi řipadá jako úpná blbost.
VYLEPŠOVÁNÍ SVÉHO VLASTNÍHO MĚSTA: To je velké plus hry. jedná se o to že musíte třeba opravit/postavit banku,obchod se zbraněmi apod. a to vám vynáší další peníze
na konci hry budete mít velké množství peněz k nevyužití protože vám obchody budou vynášet velké peníze a už nebudete mít co stavět.

dohromady se jedná o celkem povedenou hru ale své mínusy taky má.
90%

Pro: Grafika,příběh,hudba,vedlejší mise, obrovský svět, spousta zbraní, své vlastní město,šplhání a skákání

Proti: nudné a lehké souboje, wanted plakáty i na střeše, na konci sousta peněz k nevyužití

Tak tohle mi přijde jako nejlepší hra všech dob ... originální nápad, jednička byla hodně stereotypní, ale to bylo ve dvojce potlačeno. Zápal pro hru se zvyšuje přímo úměrně s časem. Doufám že bude tato série pokračovat ještě hodně dlouho

Pro: + Originalita,Příběh,Herní doba,Ovládání,...

Proti: - Maximálně mezi klávesnicí a židlí

-8 +2 −10
zajimavy, timto slovem bych charakterizoval tuto hru, dle meho nazoru slovo, ktere neurazy a ani nijak nevychvaly kdyz jsem hru pustil a zacal hrat, tak jsem byl hodne zklamanej, pote co se z AC1 stala pro me srdcova zalezitost, jiz nekolikrat jsem ji dohral a stale me bavi ikdyz si tam chodim jak tank, tak s napetim jsem ocekaval, co bude druhy dil kdyz jsem se pote dostal do prvniho boje a zjistil, ze bud zkonci behem 5 sekund a nebo trva nekolik minut a nic mezi neni, tak me to docela zklamalo, to na co jsem se tesil nejvic me docela hodne odradilo, avsak hral jsem dal a postupne objevoval ty svetly stranky teto hry. rozsireni moznosti jak bojovat, nejste jiz omezeni jen na mec a dyku, ale tech zbrani je hodne a i na konci jsem obcas narazil na nejaky graficky kombo, ktery jsem do te doby nevidel. je moznost si vyhrat se zavijenim at uz soupere otravit, zastrelit, hodit nuz ci klasicky probodnout oziveni prinese i moznost se proletnout na leonardove \"letadle\", ci sbirani artefaktu na altairovu zbroj ala lara croft to ze kazdy sebemensi ukol je zapojen nejakym zpusobem do pribehu je taky dobre provedeno a celkove pribeh je hodne dobre provedeny, ikdyz i zde se mi nelibila cast, kdy postava ze soucastnosti si hraje na laru croft a beha po skladisti prostredi velmi dobre zpracovano a ikdyz grafika od prvniho dilu se pohorsila tak stale je na velmi dobre urovni

Pro: pribeh, novinky, neni zde tak caste prerusovani hry soucasnosti jako v jednicce

Proti: horsi grafika, misty prilis jednoduche, oproti jednicce mene zabavne boje

-13 +3 −16
Opravdu nevím, kde se bere těch 88%. To není prostě kvalitativně tak dobrá hra jako Mafie nebo Original War či Albion. Není to hra, kterou si budete pamatovat za 10 let. Brotherhood, ve kterém už máte koně či Revelations konečně s možností dělat složitější komba apod. to už jsou kvalitní hry ale ani ty by si nezasloužili 88%.
-26 +2 −28