Druhé rozšíření druhého Assassina je stejně jako to první zasazeno do hry celkem nenásilnou formou a plynule navazuje na děj předchozího DLC a to i když se odehrává devět let po něm ve Florencii. Začátek příběhu naznačuje jeho podobný průběh, protože začíná uprostřed hromadné bitvy, kde je třeba zajistit, že Niccolo Machiavelli přežije. Nicméně po tomto úvodu se dozvídáme, že je potřeba provést 9 vražd významných pobočníků mnicha Savonarola, který Eziovi ukradl jablko ráje.

Samotné vraždy pro mě nebyly až na pár výjimek zase tak problémové. Vždy jsem se nenápadně připlížil po střeše nebo v utajení v davu, daný cíl rychle napadl, zlikvidoval a pelášil pryč. Horší byly ty vzpomínky, u kterých jsem skutečně nesměl být nikým spatřen. Největším oříškem pak byla vzpomínka Port Authority, kdy jsem musel nepozorovaně zabít schovaného obchodníka na dobře hlídané lodi. Strávil jsem opravdu hodně pokusů, než se mi podařilo potichu zlikvidovat všechny stráže, co mi stáli v cestě.

Toto rozšíření mne bavilo o něco více než to první, hlavně díky zmíněné nutnosti stealthu u některých vzpomínek. Díky tomu se jednotlivé vraždy nedostávaly do zbytečného stereotypu.