Konečně splněn jeden z dávných restů. Zahráno, vyhráno, krabicovka koupena a stálo to fakt za to. Vynikající vytuněný klon Master of Orionu. Pořád jsem si nemohl ujasnit, zda 85% nebo 90%, protože 90% jsem dal MOO1, to je prostě zakladatel bůh, Ascendancy z něj vychází tedy fest, ale na druhou stranu mnohé mění a dostává kapku jinam a přemýšlím, jestli nakonec ne v lepší podobě. Graficky z hlediska zpracování planet určitě, co se týče budování planet, tak rovněž, sahá to spíše k MOO2, ale zachovává umocnění specializaci planety mezi vědu, průmysl a ekologii budováním jedné složky (tedy tejných budov) několikrát. Nakonec pro 90% rozhodlo to, jak mě hra bavila, prostě jsem se od toho nemohl odlepit, dokud jsem neporazil i ten nejposlednější konkurenční národ v galaxii, byť číselně už dávno bylo vyhráno a hra mi oznámila Victory po té, co jsem ovládl 2/3 galaxie. Prostě se mi to zábavností tak nějak vyrovnalo s MOO 1 i 2.
special: Tipuji správně, že jsi hru nehrál? Co se ti tedy na mém komentáři nezdá?