Armored Brigade Nation Pack: Czechoslovakia - Netherlands

25.02.2021

rozšíření

Toto rozšíření k válečné strategii Armored Brigade obsahuje další dvě herní frakce, Československo a Nizozemsko. Československo byl jediný stát Varšavské smlouvy, na jehož území nebyla do invaze v r. 1968 sovětská armáda. Díky svému rozvinutému průmyslu byla velká část vojenského vybavení vyrobena na území ČSSR. Nizozemská armáda byla významnou posilou NATO a Nizozemsko bylo schopné plně nasadit své armádní sbory na území Západního Německa. Rozšíření přidává kolem 200 nových jednotek, novou mapu situovanou do Československa na západ od Plzně kolem města Stříbro a lineární příběhovou kampaň s 9 scénáři inspirovanou událostmi během operace Dunaj na sklonku Pražského jara v r. 1968.

Ufff, po mnoha hodinách pečlivého plánování jsem dal taktické vítězství v šesté misi. Zbývají tři... Ten časový limit to moc neulehčil...

Škoda, že to tu nikdo nehraje, Armored Brigade je dost zajímavá hra. Byť tedy dost obtížná a nemilosrdná (ostatně asi jako moderní konflikty obecně). Stačí chybička a několik tanků (a s tím i celá mise) je na pravdě bóží.