ArchLord

03.10.2006

ArchLord je MMORPG jihokorejského studia NHN Games. Děj hry se odehrává v magickém světě Chantra, rozděleného do tří oblastí, obývaných lidmi, orky a měsíčními elfy. Hlavním cílem je stát se ArchLordem, vládcem realmu a získat na tři týdny vládu a speciální schopnosti (možnost měnit počasí ve hře a k ruce draka i skupinu elitních strážců).

Jako v jiných hrách tohoto žánru, i zde si na začátku vytvoříte svého avatara. Jak již bylo zmíněno, na výběr máte ze tří ras (lidé, orkové a měsíční elfové), v návaznosti na rase se zpřístupní povolání, která jsou rozdělena do tří válečných typů: bojovník (rytíř, berserker, ranger), střelec (lučišník) a kouzelník (mág, elementalista). Své putování začínáte ve městě, kde dostáváte od NPC postav úkoly, které když splníte, získáváte zkušenosti (až do 100. levelu) a možnost vylepšování brnění a zbraní. Zadané úkoly plníte jak ve venkovních lokacích, tak i v různých dungeonech plných velmi odolných příšer (spolupráce s jinými reky je tedy na místě). Mimo příšery si musíte dávat pozor také na jiné avatary, kteří baží po vaší výbavě (pokud jste napaden postavou se statutem o víc jak 4 levely od vás, je potrestána speciálními body, kdy po určitém množství přichází úplný zákaz PvP, penále za smrt nebo snížení počtu sbíraných zkušenostních bodů - to stejné platí i pro vaši postavu).

Samotné boje probíhají již klasicky, určíte cíl a klikáte na ikony speciálních útoků a kouzel. Dále jsou ve hře obsaženy různé aktivity (např. stahování z kůže), které přidávají bonusy (proměna v monstrum) a dopravní prostředky v podobě zvířat (kůň, nosorožec a mystický lev) s možností vylepšování a boje z jejich hřbetu.

Archlord jedna z her, která mě bavila a pořád baví a snad bavit nepřestane. Po odchodu Archlorda z Codemasteru na Webzen se začlo blýskat na lepší časy, teda aspoň si to každý myslel. Ale bylo to lehce horší než u Codemasteru. Přišli stížnosti od hráčů, Webzen nastolil režim WCoin, bez kterého nemá hra smysl. Ale, některým to vadilo, a zase jiným ne. Jenom věc názoru a hlavně financí. Archlord nějak dějově není peckou ale zase ta hratelnost je bomba. Je to o tom když víte co dělat, je to snadné. Rozlehlé realm světy jsou pro herní linii hry jako stvořené, ať už (Ice , Tesla , Poison nebo Chaotic frontier) kde si každá postava, opravdu každá dokáže vydobít svou sílu ve hraní solo nadopovaná (Wcoins) itemů samozřejmě. Systém dropování jako má Archolrd jsem nikdy nikde neviděl, ať už to máte buď (ringy - shuta, blode, ohkeros, gaudius nebo necklace - karkaen, luke, shocker, guardimesh aj.) Jejich získávání je doopravdy ojedinělé. Hra je pro mne srdcovka.

Pro: Drop system, Realm světy, PvE, pěkné provedení skillů armor a zbraní, Aoe expení

Proti: PvP, Char battle v battleground, grafika, Wcoin, příliš buggů