Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Aquavias

Aquavias - Water Flow Puzzle

30.06.2017
24.10.2017
85
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Aquavias je logická hra pro mobilní zařízení od ukrajinského studia Dreamy Dingo. Hra má věkový rating E a je tak vhodná pro hráče všech věkových kategorií. Po kladném přijetí na platformě Android, kde dosud zaznamenala přes pět milionů stažení, byla hra uvedena i na systém iOS.

Titul se odehrává v nespecifikovaném pouštním světě a hlavním úkolem hráče je pomocí akvaduktu přivést vodu z jednoho konce mapy na druhý. Akvadukt se pak staví otáčením jeho jednotlivých dílů, dokud dohromady nevytvoří jednolitý nepropustný kanál. V každé úrovni je hráč limitován buď počtem otočení nebo časem, než voda dojde. V pozdější fázi hry je pak úkol ještě ztížen nemožností otáčet určitými díly. Hra je rozdělena do dvanácti oblastí, přičemž v každé čeká na vyřešení od tří do dvanácti hlavolamů. Na konci každé oblasti je pak voda přivedena do jistého objektu, jako je rozsáhlá zahrada či velkolepý palác atp.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Android 85
Najít v dnešní době nenáročnou, chytrou a hezkou mobilní hru je čím dál tím těžší. Proto jsem velice rád že mě jeden článek s herními tipy přivedl k Aquavias, titulu který vše zmíněné dokonale splňuje.

Mobilní hraní se totiž čím dál více začíná podobat tomu klasickému na PC a konzolích a hry jsou tak stále rozsáhlejší a k jejich dohrání je potřeba stále více času a nemálokdy i peněz. Aquavias je naštěstí hra jiného střihu a přichází s na první pohled velmi jednoduchým konceptem stavění vodního kanálu, který ale dokáže v pozdějších fázích skutečně potrápit. Zvlášť když vám správné řešení leží rovnou před nosem ale za nic na světě ho nevidíte :) Nikdy se hra ale nepřesune až do frustrace a na mobilní titul navíc vypadá velmi pěkně a hlavně animace na konci jednotlivých částí, kdy se vše krásně zazelená stojí za námahu.

Chvíle strávené hraním Aquavias patřily rozhodně k těm lepším co jsem mobilním hraním strávil a doufám že časem ještě nějaké levely přibudou i když poslední aktualizace je už skoro 3/4 roku stará takže těžko říct.
+11