Apocalypse

17.11.1998

Apocalypse je akce s hercem Brucem Willisem v hlavní roli. Jedná se o lineární střílečku s fixní kamerou, která hlavní postavu střídavě sleduje zezadu a střídavě z pohledu z vrchu. Hráč svou postavu ovládá levou analogovou páčkou a střílí pohybem pravé páčky. Kromě likvidace řadových nepřátel hra nabízí i několik bossfightů a plošinovkové pasáže.

Geniální zlý vědec Reverend vybudoval mocnou teokracii založenou na myšlence rychle se blížící apokalypsy. S využitím svých znalostí vytváří čtyř mocné jezdce apokalypsy: válku, mor, hladomor a smrt. Jediný, kdo ho může zastavit, je jeho bývalý kolega Trey Kincaid, který je však uvězněn ve vězení. Aby mohl zachránit svět, musí z něj uprchnout...

Myslel jsem že mě už nic nepřekvapí, ale Bruce Willis tady, to je bizár roku. Ten jeho úplně divno crazy dabing miluju. Hlavně když vyleze z kanálu v dámských sprchám a zahlásí “NIIIICEEEE POLYGOOONS!”. Miluju! Divím se že to tak zapadlo, teda vlastně ne.

To bylo kdysi vzrůšo. První hra s hollywoodským hercem v hlavní roli a rovnou se Neversoftu povedlo urvat Bruce Willise. Jeho zapojení ale nakonec bylo relativně dietní, protože původně měl být Willis jen vedlejší nehratelnou postavou (aby byla Apocalypse herním ekvivalentem buddy movies), ale někomu v určitou chvíli došlo, že mít na vedlejší koleji někoho takového by byla blbost a tak se koncept přepracoval. Jenže dabing byl v tu chvíli hotový, Willise už tvůrci k dispozici neměli a proto jeho Trey Kincaid háže v akci jen one-linery a i ve filmečcích, co vše propojují, toho moc nenamluví. Nemluvě o tom, že modelace hlavní hvězdy nakonec také vyšla trochu naprázdno, když je postava celou dobu ve hře titěrná. Ale samotná hratelnost táhla. Byla jednoduchá (jdi a střílej), ale se zajímavým uchopením (každé tlačítko pro jiný směr střelby) a celé to mělo ohromný spád. Nebyla to avizovaná "další velká věc", ale rozhodně šlo o sakra poctivou střílečku, která i dnes nabízí obstojnou porci zábavy.