Vstoupením na Rubikovu planetu ve mně ještě sálal plamínek nadšení: hraju online MMORPG! Po výběru postavy jsem byl vhozen na malý ostrůvek s dalšími nováčky, a že jich tam bylo hafo. Anarchy Online byl mojí první MMORPG hrou, jelikož byl úplně zdarma a za měsíční poplatky ja hrát nerad. Chodil jsem po ostrůvku hledaje přístřeší a dobrého slova, ale kde nic tunic. "Zabíjej potvůrky!", křičel na mě jeden z přítomných, kterého jsem se zeptal: cože mám tady jako dělat. Zabíjím divočáky, xpa (zkušenosti) rostou a má postava leveluje. Od jisté úrovné už můžu opustit nudný ostrůvek plný blbečků (mezi které jsem předtím patřil) a to už jsem se těšil na chvíli, kdy hra opravdu začne. Mám na výběr místo A nebo B, volím A. Po chvilce hraní (to už to hraju dvě hodiny?!) zjišťuju, že na bioimplantáty nemám předměty, ani peníze a xpy už vůbec ne. Pokouším se hrát nejlépe jak to jen jde, ale spíš bloudím a z původně atraktivní hry se pomalu vyklubává prázdná offlinovka. Potřeba si vylevelovat postavičku mě znavuje a ta pravá zábava nikde. Ale pořád hraju - nejsem už na té hře závislej? Přemýšlím v koutě dávaje si ledovou limonádu. Uninstall!

Pro: zdarma!, MMORPG!

Proti: postavička potřebuje trénink vs já se chci bavit