An Apparently Normal Room

20.01.2014

freeware

Autor Anothink snímek "An Apparently Normal Room" označuje nálepkou "interaktivní experiment" s důrazem na volby hráče.

Děj zasadil do čtyřstěnné čtvercové místnosti, s postelí, obalené v ostře bílé barvě, odkud nás probouzí mužský hlas na pozadí, který nám sděluje, že jsme se stali proti své vůli součástí behaviorálního psychologického pokusu. Cílem studie je pochopení, předvídání a ovládání chování subjektu za určité situace. Tajemný "vypravěč" pokládá otázky, prosby a úkoly, na něž hráč poskytne odpovědi či reakce. V jakém vyznění se rozhodnutí ponesou a v co může selekce vyústit, to už rozhodne osoba sedící přímo před monitorem.

O FPS zobrazení, fyziku, zvuk a další herní prvky se stará Unity engine.

Další poměrně povedený herní experiment, který nelze nepřirovnat k podobné (leč poněkud rozsáhlejší) cynické ujetině, tedy Stanley Parable, a který je navíc namixovaný s Portalem (ne, střílet zběsile po stěnách a tvořit barevné trhliny v časoprostoru tentokrát bohužel nebudeme). Jedná se o krátkou hříčku, která si pohrává s tématem manipulace, svobodné vůle apod. Graficky příjemné zpracování, ačkoliv někdy poněkud rozmazané textury můžou trochu rušit... ale komu by to vadilo? Těch pár minut to přežijete. Nepochopil jsem funkci toho stupidního kurzoru, který nebyl zafixovaný ve středu obrazovky, ale pohyboval se ve směru pohybu myši. Aby komentář nebyl náhodou delší než samotná hra, budu končit. Zkuste si to, je to free, má to zajímavou myšlenku a dozajista to pobaví. :)

Pro: povedené zpracování, dabing

Proti: rozsah, těžkopádné ovládání