Prologue je krátké DLC rozvíjející příběh Among the Sleep a udávající se časově ještě před událostmi základní hry. Herní principy jsou naprosto totožné, jen tvůrci zvolili poněkud odlišné pojetí designu. Datadisk totiž není rozdělen na jednotlivé části, ale rozprostře se před vámi celý dům, prakticky celý přístupný.

Interiér je celý promrzlý díky vichru a otevřeným oknům, jimiž proudí mráz a sníh. Pátráte po ztracených zvířátkách, jež  musíte jednak zahřát a poté je rozveselit a učinit je šťastnými. Kromě potemnělých místností jsou hlavními nástrahami démonický přízrak známý ze základní hry, jemuž musíte uniknout za pomoci schovávaček v rozích a pod nábytkem. A také mě potrápily kamna ve sklepě, kde jsem musel chvíli pátrat, jak se jim dostat na kobylku.

Hraní tak dominuje pohodové pátrání po domě, hledání cesty ke zvířátkám a zejména u kamen přemýšlení a trocha rychlosti, než kolem nich proklouznete. DLC je příjemným obohacením herního obsahu a vychutnal jsem si trochu odlišné prostředí i šmejdění po domě. Jelikož je zdarma, nic vám nebrání užít si bonusovou hodinku navíc v duši nevinného batolete a ani nezamrzí krátká herní doba.

Pro: DLC je zdarma. Odlišné a zajímavé pojetí oproti základní hře.

Proti: Krátká herní doba

Prolog k Among The Sleep je hodně kraťoučký přídavek, i tak má však něco do sebe. Hledání pěti plyšových kamarádů, které jsem musel zachránit od umrznutí, bylo příjemnou změnou. Díky sněhovým závějím už dům nebyl tak temný, ale strach mě neopouštěl, protože příšera nezmizela.

Vylekala mě také kamna ve sklepě, která na mě otvírala svou žhnoucí tlamu, jako ve filmu Sám doma. Po zavření všech oken už zbývalo najít jen králíčka, jež vypadl ven. Nakonec jsem se k němu dostal (ale bohužel nezachránil) a zakončil tak celý příběh.

Pro: zdarma, příběh, atmosféra

Proti: krátké