All The Way Down

01.01.2015

freeware

Tuto jednosměrnou jízdu do temnoty si užijí převážně milovníci děsuplných příběhů klasika hororového žánru H. P. Lovecrafta, jehož tvorbou se tvůrci 2D adventury All The Way Down značně inspirovali.

Svým počinem se pokouší naše oko zaujmout hororovou historkou za pošmourného ledového počasí na anglickém venkově. Ve zhruba třiceti minutách se před hráčem odvíjí story mladého muže na prahu třicítky, milujícího "hiking", tzv. vysokohorskou turistiku, na kterou před pár dny sám s báglem vyrazil. Cestou jej však zastihla mrazivá vánice, při které ztratí veškeré vybavení a pojem o směru a orientaci. Uvězněn v brutální chumelenici se mu podaří s nudlí u nosu naštěstí dobelhat do nedaleké důlní vsi Millvale, v níž se prvním přístřeškem stává maloobchodní řetězec Spar. Avšak i v tomto momentě nemá vyhráno, ne moc ochotná prodavačka mu sdělí, že Millvale není žádná noclehárna, proto jej odvelí se pozeptat do místní krčmy. Z chladných pohledů obyvatel okamžitě vycítíme, že nejsme vítáni. Zatím příčinu neznáme. Tu nicméně zanedlouho poznáme. Zdánlivě nenáročný výlet se pomalu mění v boj o život.

Autoři vsadili vše na jednoduchost; Adventure Game Studio a retro pixel-art, ze kterého je znát opravdový zápal. Navíc si obstarali i plnohodnotný anglický dabing.