Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Aliens: The Computer Game

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1987 SpectrumC64C16AmstCPCMSX
Vývojáři:
Software Studios, Focus Creative Enterprises (C64 verze, Spectrum verze), Mr. Micro (C16 verze)
Jedná se o licencovanou hru podle filmu Vetřelci. Proto není překvapením, že hráč ovládá skupinu šesti lidí (převážně vojáků) známých z filmu. Jedná se o akční hru viděnou z první osoby a jejím cílem je projít rozsáhlý komplex stanice a najít vetřelčí královnu, kterou je třeba zabít.

Hráč se může přepnout kdykoliv na jinou postavu, která se v tu chvíli stává vedoucím skupiny. Ta se pohybuje spolu po místnostech. Každý člen týmu má na spodní části obrazovky umístěný ukazatel zdraví, výdrže a munice. Ta je pro každou postavu omezená a je nutné ji průběžně doplňovat ve zbrojnicích. Stejně tak zdraví může být doplněno na ošetřovně. Výdrž hráč doplňuje odpočinkem.

Vetřelci prochází komplexem a k hráči jsou přitahováni střelbou. V případě kontaktu nabíhají na hráče, který je musí přesnou střelbou zabít. Rána do hlavy je smrtící, jinak vetřelci vydrží až tři zásahy do těla. Při jejich smrti je třeba si dávat pozor na případné poleptání kyselinou. Pokud je napaden člen týmu, který není ovládán hráčem, tak hrozí jeho unesení vetřelci. V takovém případě se objeví varování v podobě žlutého světla u tohoto člena a je třeba zabít vetřelce dřív, než ho zajme a člen týmu je ztracen.

V komplexu se také nachází generátor, který mohou vetřelci zničit a tím pádem přestanou svítit světla. Tým má možnost tento generátor opravit a světla opět nahodit.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.