Alchemist Marie & Elie: Futari no Atelier

Marie & Elie: Two People's Atelier

25.10.2001

Příběh Alchemist Marie & Elie: Futari no Atelier hráče zavede do alternativní linky navazující na události z Atelier Elie: Salburg no Renkinjutsushi 2. Naše hrdinka Elie odmítá nabídku podílet se na výzkumu na alchymistické akademii a raději se vydá za studii do města Kenntnis. Zde narazí na Marii, hrdinku z dílu Atelier Marie: Salburg no Renkinjutsushi, a po návratu do svého domovského města Salburg se rozhodne otevřít si zde vlastní atelier. Finanční situace ovšem není příznivá a záchrana pro Elie přichází v podobě odmítnutého místa na akademii. Akademie totiž chce vytvořit mocný Origin Flame a pokud to Elie dokáže, poskytne jí finance pro svůj podnik. To zaujme i Marii a společně se tedy pustí do práce.

Jedná se o handheldový spin-off, který vyšel oficiálně pouze v Japonsku pro konzoli WonderSwan Color. Jak je již z názvu patrné, hra nabízí dvě hlavní hrdinky, mezi kterými lze v průběhu hraní přepínat. Hratelnost se pak snaží navázat na velké díly, nicméně s ústupky s ohledem na výkon konzole. Opět se tedy pustíte do alchymistických pokusů, které tentokrát kombinují schopnosti dvou postav. To se odráží i na sběru surovin, neboť jde vyslat na průzkum jen jednu postavu a s druhou se tak zatím věnovat jiným úkolům. Důležitou součástí jsou i tzv. Tea Parties, kdy můžete své parťáky pohostit a mluvit s nimi, z čehož plynou různé výhody. Na bojišti se pak souboje odehrávají automaticky, přičemž hráč pouze vybírá strategii a aktivní předměty, které slouží jako skilly.