Alcatraz

akce > plošinovka *
1992 PCAmigaAtari ST
, (PC verze)
Hra Alcatraz navazuje na úspěšnou akční hru Hostage: Rescue Misison. Ve hře se vžijete do role jednoho ze dvou členů (Bird, Fist) speciálních jednotek amerického námořnictva, kteří se musí vloupat do ostrovní pevnosti Alcatraz, ve které se skrývá nebezpečný drogový boss Miguel Tardiez. Jedná se o hru pro dva hráče (kooperativní multiplayer formou splitscreenu, samotný hráč musí hrát za obě postavy), ve které vládnete klasickým armádním arzenálem (samopalem, granáty, plamenometem, nožem..), ovládáte bojové umění a jako nindža se schováváte ve stínu. Hrou procházíte v pohledu z boku, přičemž v budovách se ze hry stane fps (pohled se změní na čelní). V časovém limitu dvou hodin je nutné projít třemi misemi (1, prozkoumání kasárna a získání dokumentů svědčících proti drogovému bossovi, 2, lokalizování továrny a zničení drog a hotovosti skrytých uvnitř, 3, infiltrace obytné zóny a usvědčení bosse).

V německu byla hra zakázána, pravděpodobně kvůli násilí, které se dalo páchat i na civilním obyvatelstvu.

special: Já zas jo. Jsou lidé co nemají tak krátké komentáře. Pro někoho to je tak výstižné, že je to až příliš zkrácené a nenaplněné.…

Docela ucházející hra pro dva hráče ve splitscreenu. Pěkný systém schovávání se do pozadí.

Pro: splitscreen

Proti: příběh

-7+2 / -9