Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alcatraz

70
54 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Hra Alcatraz navazuje na úspěšnou akční hru Hostage: Rescue Misison. Ve hře se vžijete do role jednoho ze dvou členů (Bird, Fist) speciálních jednotek amerického námořnictva, kteří se musí vloupat do ostrovní pevnosti Alcatraz, ve které se skrývá nebezpečný drogový boss Miguel Tardiez. Jedná se o hru pro dva hráče (kooperativní multiplayer formou splitscreenu, samotný hráč musí hrát za obě postavy), ve které vládnete klasickým armádním arzenálem (samopalem, granáty, plamenometem, nožem..), ovládáte bojové umění a jako nindža se schováváte ve stínu. Hrou procházíte v pohledu z boku, přičemž v budovách se ze hry stane fps (pohled se změní na čelní). V časovém limitu dvou hodin je nutné projít třemi misemi (1, prozkoumání kasárna a získání dokumentů svědčících proti drogovému bossovi, 2, lokalizování továrny a zničení drog a hotovosti skrytých uvnitř, 3, infiltrace obytné zóny a usvědčení bosse).

V německu byla hra zakázána, pravděpodobně kvůli násilí, které se dalo páchat i na civilním obyvatelstvu.


Poslední diskuzní příspěvek

@danny21 (komentář): Ja som to hrával na 386 a postupne som si namasteroval priechod hrou, desiatky pokusov (asi viac ako 100), kde som postupne zisťoval, v akom poradí to treba ísť aby nastal ideálny koniec.
To som chodil na základnú školu.

Sranda je, že asi tak 2-3 roky dozadu som si to spustil a po cca 10 pokusoch som sa nedostal ani cez 5-tu obrazovku. Nechápem ako som to bol vtedy schopný dohrať na počkanie.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
V devadesátých letech vznikala spousta tuctových plošinovek. Na první pohled by se zdálo, že Alcatraz zapadl do šedého průměru, ovšem hry s logem nabarveného pásovce jsou jen málokdy úplně obyčejné.

Začíná se téměř filmovým intrem, krásně navozujícím atmosféru. V něm mě drsně vypadající instruktor uvedl do situace a vyděsil popisem mise. Respektive vyděsil mě a mého kolegu, protože Alcatraz je určen pro dva hráče. Vývojáři zvolili split screen, takže postavy jsou na sobě nezávislé a jedna na druhou nemusí čekat. Bohužel se split screen nezruší ani když jde do akce osamocený solitér. V takovém případě je chudák kolega odsouzen k potupné smrti a hráč se musí spokojit jen s polovinou obrazu.

Hra má časový limit dvou hodin, během nichž je nutné projít silně bráněným Alcatrazem, splnit několik úkolů a odletět čekajícím vrtulníkem. Žádná pohodová procházka to nebude, protože nepřátel je neomezený počet a životů jen tucet.

Během cesty jsem posbíral slušný arsenál a panáček se o sebe dokáže postarat. Umí se skrčit a v případě nouze se na vybraných místech shovává do stínů či za zídku. Protože se hrozby objevují zcela bez varování, je stealth většinou nepoužitelný a nezbývá než se k cíli prostřílet. Naštěstí se nade mnou emulátor slitoval a dovolil mi zapnout nesmrtelnost. S ní jsem vše prošel za slabou půlhodinku, ale počet promrhaných životů se ostudně přiblížil padesáti.

Během mise je nutné vstupovat do vybraných budov. V takových případech se hra přepne do pseudo 3D zobrazení a atmosféru podkresluje dynamická hudba. Je nutné zdůraznit, že se psal rok 1992. Wolfenstein 3D byl ještě několik týdnů daleko a Alcatraz se ani omylem nezmohl na nic tak přelomového. Pasáže v budovách se spíše podobají krokovacím dungeonům, případně statickým obrazovkám z Elvíry. Přesto mají zvláštní kouzlo a svého času byly hodně působivé.

Alcatraz kombinuje rychlou akci s neobratným stealthem a přidává několik chytrých nápadů. Bohužel nemá potenciál zaujmout na čas delší, než je nutný k jeho dohrání. Vzhledem k vysoké obtížnosti to ovšem může být na hodně dlouho.

Pro: 3D pasáže, stealth, krásné intro

Proti: trucovité ovládání, nemožnost hrát na celém obrazu, nechutně vysoká obtížnost

+11
  • PC 75
Alcatraz byl mou oblíbenou plošinovkou a další z nostalgických vzpomínek na jinošská léta u staré 286ky sám, a někdy zase společně s bratrem ve splitscreenu.

Úkolem samotné hry je se propracovat přes stráže drogového kartelu, který se opevnil ve slavném Alcatrazu, zajmout bosse a to vše stihnout ve 2 herních hodinách ve 4-misích za pomocí rychlých prstů a čtyř prostředků k hubení havěti - nože, granátu, kulometu a plamenometu.

Zkušenější hráči budou schopni sfouknout hru do úspěšného konce během sobotního dopoledne, někteří se mohou naopak vzteky pominout, pokud se jim nebude dařit, páč na save game zapomeňte ! - 75 %

Pro: vložené mini levely, zábavnost

Proti: krátká délka

+7
  • PC 70
Docela ucházející hra pro dva hráče ve splitscreenu. Pěkný systém schovávání se do pozadí.

Pro: splitscreen

Proti: příběh

-9 +1 −10