Akta Becherly Hills 90210

2002

freeware

Další z mnoha účastníků soutěže Becherovka Game, konkrétně z ročníku 2002. Tato 2D adventura obsahuje i dabing intra, ale ve zbytku hry již dabing není, pouze texty. Hra obsahuje řadu vtipů či narážek na jiné hry, třeba když policejní šéf hraje v práci Švejka 3D po síti.

Ve hře se vžijete do agentky Jany Křečkové a pustíte se do řešení případu krádeže velice cenného obrazu. K dispozici jsou příkazy Lupa, Vezmi, Použij, Mluv a Pohni. Inventář se brzy zaplní a je tak nutné zkoušet různé kombinace předmětů pro postup hrou. Zajímavostí je, že lze zvolit ovládání LucasArts, nebo Sierra, nebo si třeba přidat situační smích.

Beverly Hills 90210 sledoval ve své době téměř každý puberťák. Účastník soutěže Becherovka Game 2002 si tento název vypůjčil, trochu upravil a namísto středoškolských problémů zde jde o vyšetřování krádeže.

Nijak zvlášť povedená adventura Becherly Hills není, ale najde se v ní pár vtipných momentů (třeba Švejk 3D), které alespoň trochu zachraňují ne moc přívětivou hratelnost. Nejedná se o nějaké dlouhé putování, takže jsem to měl rychle za sebou a jednou mi to úplně stačilo.

Pro: pár vtipných momentů

Proti: hratelnost, zvuky