Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Airport Simulator 2014

Flughafen Simulator 2014

19.12.2013
8
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Letiště je místem, které kromě cestujících přitahuje i spoustu leteckých nadšenců, a ti se nezajímají jen a pouze o samotná letadla, ale také o to, co se to na letišti vlastně všechno děje. Proniknutí do tajů tohoto fascinujícího místa slibuje hra Airport Simulator 2014.

Ocitnete se v roli organizátora veškerého dění, které vám hra umožňuje. Vaším hlavním posláním, je zajištění hladkého průběhu odbavení všech letadel. Musíte tak včas zajistit přidělení parkovací stojánky, přistavení všech mechanizačních prostředků (schody, autobus, cisterna, catering, zavazadla, údržba atd.) a to vše dřív než vám uplyne stanovený čas. Pokud se vám dílo daří, dostanete za svou práci zaplaceno. Získané peníze můžete utratit za nákup asistentů (řidičů), kteří vám pomáhají ovládat jednotlivá vozidla, a ušetří vám tak čas na organizaci práce.

Jak je z popisu zřejmé jedná se z velké části o hru strategickou (time managemenet). V názvu slibovaný simulátor hra připomíná ve chvíli, kdy se hráč musí přepnout do role řidiče některého z dopravních prostředků.


Poslední diskuzní příspěvek

@Crash (01.09.2014 18:42): Nebudeš. :-) Pár hodně špatných her jsem už hrál a naštěstí jsem to bez většího úhonu přežil. Jinak si také myslím, že vyrobit fakt špatnou hru je asi tak těžké, jako vytvořit herní klenot. Obojí vyžaduje značné umění. :)

@Drolin (01.09.2014 18:33): To máš pravdu. :-) Na zahrání oněch 2056 her bych potřeboval tak deset životů. Jenže vybrat si ty nejzajímavější či nejlepší hry je občas dost těžký. Je tu sice procentuální žebříček, ale už jsem se hodněkrát spálil a navíc jsem už poslední dobou tak trochu hráčsky zmlsaný. :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 10
Ačkoliv jsem byl dopředu informován, že ta hra nestojí za moc, přesto jsem nestačil valit bulvy, co se mi to vlastně na monitoru odehrává. Na téhle hře je snad špatně úplně všechno, a to že to jde spustit, je jen další minus. Byli bychom alespoň ušetřeni té hrůzy.

Úvodem si ujasněme, že slovíčko "simulátor" v názvu hry je skutečně výsměchem. V první řadě se spíše jedná o jakousi realtime strategii, kde je vaším úkolem zajistit včasné odbavení letadla... tedy když konečně asi po deseti minutách první letadlo přistane. Pak následuje cosi, co za reálný provoz na letišti může považovat jen skutečně náhodný nezasvěcený divák z vyhlídkové terasy letiště. Ostatně troufnu si tvrdit, že autoři větší povědomí o provozu letiště skutečně neměli. Nutno říct, že jsem ani velký realismus nečekal, asi by to moc zábavné nebylo, nicméně to čeho se mi dostalo, bylo zábavné ještě míň.

Takže přiletí letadlo asi tak jednou za půl hodiny (vydržel jsem u toho 4 hodiny a za tu dobu se frekvence příletů nijak nezvýšila). Přidělíte mu stojánku a poté se vám začnou ukazovat úkoly které musíte splnit: přistavit schody, vozíky na kufry, autobus, cisternu, úklid, catering, údržbu, atd. Všechny úkony mají časový limit, do kterého to musíte splnit, ale žádná honička to není. Veškerá hratelnost tedy spočívá v tom, že musíte na letišti najít příslušný dopravní prostředek, což může být občas problém, a poté ho dopravit k letadlu (resp. od letadla zpět na původní místo), což je ještě větší problém. Jízdní fyzika je neuvěřitelná katastrofa. Všechno jede neuvěřitelně pomalu, ale zároveň každá zatáčka smrdí převrácením. Udržet se rovně je taky docela challenge.

Velkým zážitkem bylo ovšem pro mě vytlačování letadla od stojánky. S tahačem jsem tedy zacouval k příďáku a a opatrně se přibližoval, čekajíc, kdy dojde k nějakému zamknutí a spojení. K ničemu takovému nedošlo, prostě jsem do letadla drcnul, a to se ve stylu hadrové panenky počalo vzdalovat. Už mi tam chyběl jen nápis "A teď si mě chyť!" A tímto drcáním musíte letadlo vmanévrovat do příslušné pozice, kde konečně nahodí motory a zbaví vás této sranda akce.

O technické stránce hry se mi ani nechce psát, je to neuvěřitelná fušeřina. Grafika vypadá odpudivě, kamera si s ničím nedělá problémy, textury i celé objekty mizí, jako kdyby hru vytvářela parta středoškoláků, která si příslušný nástroj ošahává poprvé. (Středoškoláci mi snad odpustí, trochu je tímto urážím...). Prostředí je neuvěřitelně prázdné, kochat se skutečně není čím. Zvuky jsem vzhledem k té hrůze ani nevnímal, takže k těm se vyjadřovat nebudu.

Pokud náhodou máte ten hloupý nápad si tuhle hru koupit, a já to vzhledem k docela atraktivnímu námětu i chápu, tak to prosím v zájmu svého duševního zdraví nedělejte. Zvlášť pokud je vám letectví blízké...

Pro: Absolutně nic

Proti: Absolutně všechno

+16