Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Air Conflicts

Air Conflicts: Air Battles of World War II

64
21 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > letecký simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
01.05.2006 PC
Vývojáři:
3DIVISION, 3D People (sekundární)
Air Conflicts je arkádový letecký simulátor, v ktorom si zalietate počas druhej svetovej vojny, k dispozícii je desať nelineárnych kampaní a niečo vyše 200 misií. Lietať budete v dvanástich detailne spracovaných lietadlách za Royal Air Force, Luftwaffe či Red Army Air Force. Chýbať samozrejme nemôže ani multiplayer, ktorý podporuje až osem hráčov cez LAN.

Ovládanie je jednoduché, k pohodlnému hraniu potrebujete len tri tlačítka na myši. Autori sa spojili s profesionálmi zo štúdia 3D People a spolu ponúkli hráčom ďalšiu arkádovú zábavu na voľné chvíle.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Letecké simulátory jsem nikdy nehrál. Bylo to na mne moc složité, těžké na ovládání. Tahle hra je úplný opak. Během minuty si ovládání osvojí i malé dítě. Hra stoprocentně (až na příběh) splňuje to, co od hry na odreagování vyžaduju. Zapnete, zahrajete jednu, dvě mise a vypnete. I když musím se přiznat, hrál jsem to celkem hodně a dlouho.
Graficky je to opravdu povedená a letadla jsou krásně udělaná. Dá se říct, že dobrá je i hudba. Navíc tři kampaně, dávají velkou porci zábavy i když se liší jen v typech letadel za a proti kterým hrajete. Mise odsýpají, letecké souboje mají koule, nicméně mohli si odpustit hlídkové lety. To jsou opravdu zbytečné mise, kde musíte proletět určitými body. To je vše, žádný utíkající čas, nic. Jen létáte z místa na místo a možná vás přepadne nepřátelská letka. Tohle měli dát na začátek, jako tutoriál.

U misí máte 3 možnosti. Buď ji vyhrajete, prohrajete, nebo se vzdáte. V tom případě ale zachráníte letadlo, nezničíte jej.

Opravdu povedená hra, která je vhodná jak na chvíli odreagování, ale i na delší hraní. Nicméně hra se postupně stává stereotypní.

Multiplayer jsem nehrál, ale musí to být dobrá zábava.

Pro: Grafika, arkádové ovládání, některé mise zajímavé, tři kampaně

Proti: Po čase se dostaví stereotyp, hlídkové lety, letadel mohlo být více

+6
  • PC 60
Pro profesionály v oblasti leteckého simulátorování musela být hra ve své době poměrně zklamáním. Jde jen o velmi arkádové létání s možností střílení a shazování bomb. I tak se ale muselo myslet a letadlo, které letí pomalu, neletí, nýbrž padá. Zásada "Lítej pomalu a nízko" tedy ani zde nenajde uplatnění. Nicméně jde hlavně o arkádovku a tak jen ovládáte myší, žádná kvanta klávesových zkratek a v tom měl hra oslovila. Chci si zalétat, ale ne trpět u biflování fungování aeroplánu.

V singleplayeru bylo několik misí, které jste řešili vy sami, samotincí a které také dokázaly pocuchat nervy. na svou dobu to i hezky vypadalo, byť HW náročnosti mohli autoři věnovat ještě větší úsilí. Výsledek byl vcelku milý a hratelný, byť v některých misích "prázdný" (nic se nedělo) a vcelku i krátký. Hra tak působila celá jako spíše takové větší a rozsáhlejší demo než plná hra.

Krátkost SP měl vynahradit právě multiplayer, který nabízel bitvy mezi živými spolujráči. Množství letadel, úkoly, vzdušné bitvy v arkádovém stylu. Moc hezky to znělo, nicméně MP autoři neuvěřitelně odflákli, takže se stal v podstatě nehratelným, nedodělaným a neoptimalizovaným. Pokud se to časem změnilo pomocí nějakých patchů, těžko říci. Tak dlouho mě totiž hra u samotného SP neudržela.

Příjemných odpočinkových 70% - 10% za smutný multiplayer.

Pro: Grafika, arkádovost a odpočinková jednoduchost

Proti: HW náročnost, krátkost, nevyladěný multiplayer

+4