Agent Awesome

17.02.2015

Ujmete se role agenta A., který se musí dostat skrz budovu svého bývalého zaměstnavatele Engineering Vicious Ideas Labs (E.V.I.L.).

Humorně laděná hra nabízí 12 levelů, ve kterých budete čistit budovu od nepřátel nebo se jim vyhýbat, abyste se dostali až do nejvyššího patra. V každém patře na vás čeká několik cest, po kterých můžete svého agenta vyslat. Vždy musíte jeho trasu zadat od začátku až k cíli, ale během průchodu ji můžete měnit, abyste předešli nepříjemnostem. K dispozici v boji s nepřáteli budete mít různé střelné zbraně, které si budete moci vylepšovat, abyste zvládli silnější členy ochranky.

Agent Awesome mi silně připomíná tower offense hry ze série Anomaly, které jsem nedávno hrál. V obou hrách je dost podobné hledání nejlepší cesty a snaha o co nejmenší ztráty. Rozdíl je v tom, že v Agent Awesome moc nefungují upgrady. Nevím proč, ale ať jsem hrál sebelíp, prostě jsem si skoro na nic nevydělal a hru jsem končil jen se třemi zbraněmi. Se silnějšími nepřáteli v druhé polovině hry se prakticky jakákoliv chyba (přehlédnutí, zbrklost) rovná smrti a opakování celého levelu od začátku. Nejvíc frustrující je to ve chvíli, kdy je obrazovka prázdná a najednou přiběhne čokl a rozkouše vás na kaši. Na přehlednosti taktické mapy by se taky dalo zapracovat. Aspoň že to hledání cesty je celkem zábava. Pozitivní hodnocení si také zaslouží zajímavé texty u protivníků a hudba.