Vlastně nemám nejmenšího důvodu hodnotit hůře, než jsem hodnotil datadisk s Titány. Čtyři vyrovnané mise, v odpovídajícím zpracování s motivy severské mythologie - zadarmo, no neber to :-)

Být to v rozsahu těch Titánů, snad bych hodnotil i lépe, protože tito trpaslíci a typičtí vikingové s rohatými helmicemi mě opravdu chytli (v datadisku byla za ně jediná mise) a po dohraní 4. levelu bych rád a s nadšením pokračoval. Jako u původní hry a regulérního datadisku jde v i této klasicky rozvržené RTS strategii především o entertainment, má vás bavit, že si naverbujete pár krakenů, jejímž chapadlům neunikne jediná nepřátelská loď, že si postavíte zlaté bojové kance nebo zkonvertujete část lesa v chodící a útočící stromy a pošlete je do vřavy, ať jen třísky lítají...

Skutečně, takový sladký zákusek, u kterého když jej dojíte, máte okamžitou chuť na nášup.

Pro: zábavné, neodfláknuté

Proti: velmi krátké

Mini kampaň za trpajzly Brokka a Eitriho byla v základním Age of Mythology zdarma v rámci patche a v Age of Mythology: Extended Edition byla již součástí. Kampaň je velice krátká, má jen 4 mise ale zábavné a neodfláknuté (dívám se na tebe Age of Mythology Extended Edition: Tale of the Dragon). Na konci 3. mise je vtipné rozuzlení - cenu troll roku získává Skult známý více jako Loki. Je to spíš nenáročná oddechovka, vyloženě těžké mise tu nejsou. Jen škoda, že když vás to začne bavit svojí zápletkou tak je náhle konec. No neberte to za tu cenu, není důvod ke špatnému hodnocení.

Pro: technické zpracování, oddechovka, děj

Proti: moc krátké

Období, které jsem strávil s Age of Mythology jsem završil tímto krátkým přídavkem, jehož největší devízou je fakt, že je zcela zdarma. Čtyři mise, které nejsou příliš obtížné, se dají dohrát velmi rychle a stejně rychle asi i upadnou v zapomnění, protože Zlatý Dar jinak nevnáší do hry vůbec nic nového. Ale darovanému koni na zuby nekoukej :)

Pro: Je to zdarma, fajn zábava na zhruba dvě hodiny

Proti: Krátké