Ja som to tam nevidel ani keď si to písal predtým pred piatou.
Pokud vím, tak původní AoC neměl moc rozsáhlý "end game content" - to už v RoG neplatí (nejspíš).
Ebb: Problém byl, že DDO bylo F2P v US, takže Ti evpropská verze byla k ničemu...

Jenom trojnásobně více? To je stále slabé, protože po opuštění toho ostrova jsem se začal rychle nudit. Osobně se raději navrátím k Warhammeru Online a DDO, než ke Conanovi.
F2P se finančně nevyplácí, pokud plánuje člověk hru hrát víc. Ideální je pro toho, kdo hraní věnuje několik hodin za měsíc.

Jinak na webu jsou vidět omezení F2P AoC.

Jen je tedy otázkou, komu se chce instalovat AoC ze Steamu... Když koupíš hru - a tím pádem získáš účet u Funcomu - můžeš potom hru stáhnout přímo od nich a obejít tak Steam?
Aj DDO to malo rovnako. Keď si zadal CD KEY z krabice, ktoré boli stále v predaji aj po F2P, tak ti to hodilo free month ako keby si bol VIP - tj zaplatil si 12.99 v DOO.
Toho contentu v AoC je teraz ďaleko viac, aj trojnásobne ako bolo pri release.
Jo až takhle, jsme zvyklý z DDO, že základní hru nepotřebuješ, pouze si potom dokoupíš obsah - někdo to počítal a pokud si plánoval hrát více než rok, tak se měsíční poplatky nevyplatily.
Jinak AoE jsem zkoušel, když vyšlo (kupoval jsem natěšeně CE) a osobně jsem byl z počátku nadšen a později zhrozen - nebylo absolutně co dělat. Krásný svět, ve kterém jsem se kopal do zadku.
Nie. CD KEY zo základnej hry ti dá full access k všetkému contentu. F2P máš prístup možno k tretine contentu. Monthy sub stojí stále 14.99. Čiže za 7.99 prvý mesiac je to stále slušné.
Ludia by si mali najprv zistiť čo presne F2P v onlinovkách znamená.
PoM je lepší healer, BS je lepší buffer a ťažší na hranie. Obaja sú potrebný rovnako pre raid aj pre group. Ľudia hľadajú healera ako takého a je im jedno či si BS alebo PoM. Guardian je najľahší tank - najlepší threat a mitigation. DT má však solídny self-heal, conqueror najlepšie DPS. Treba brať do úvahy že tie rozdiely sú minimálne. Tankovať môžu všetci, len u niekoho sa to treba o niečo dlhšie učiť.

O PvP ti toho moc nepoviem, to viacmenej ignorujem. Na tvojom mieste by som išiel seriózne hrať na PvE server a občas for fun ísť na Blood and Glory - čo bude HC PvP - lootable mrtvoly atď.
Šlo mi hlavně o tu část "monthly subscription vďaka bohu." - vyznělo mi to jako že F2P je něco hodně špatného :) Osobně také dávám přednost předplatnému.

Hmm, no, pokud se k tomu dostanu, tak mě lákal PoM, Ranger nebo DT. Několik dotazů:
Pořád ještě platí že luk = pvp, kuše = pve?
PoM a Bear Shaman - co se týká užitečnosti pro raid/6-man (jakožto healer) jsou ekvivalentní?
Dark Templar - jak je na tom v porovnání s dalšími tanky (předpokládám Guardian/Conqueror)?

A ještě:
Crom nebo Fury? .-)
Nie Funcom sa o hry stará aj po 10 rokoch - Anarchy Online dostáva stále updaty, upgradujú grafiku atď. Narozdiel od SoE ktorá po rokoch vypína svoje hry (Matrix Online, PO), ale aj NCSoft (Tabula Rasa, Auto Assault,...), či Turbine (Asherons Call 2), Funcom sa o ne stará, a snaží sa s nimi niečo robiť - práve tým prechodom na F2P.

F2P nie je full free to play systém samozrejme (len taký marketingový ťahák). F2P je ako riadne predĺžený trial. Máš prístup možno k 30% contentu, ostatné si buď dokúpiš samostatne alebo jednoducho zaplatíš mesačné sub a na mesiac máš k tomu prístup.

Classy sú extrémne vyrovnané na PvE. Na forách vždy ludia nariekajú to si nevšímaj. Podstatné je, že všetky raidy sa formujú tak aby mali po dvoch hráčov z každého classu (12 classov, 24 man raids). Žiaden class nie je diskriminovaný v groupe okrem samozrejme obligátnej povinnosti mať 1-2 tanky a väčšinou 2 healerov a zbytok DPS -- pričom je jedno ktorý konkrétny healing/tanking/dpsing class to je.

Neviem čo konkrétne máš na mysli, že classy nie su úplne vyrovnané, myslíš v aktivite na fóre? Samozrejme - tanking classy sú najviac vyhľadávané a je ich vždy nedostatok.

Inak k tomu raidu, za celú dobu sa mi ešte nestalo, že by bol server nestabilný a kvôli tomu by wipe-ol raid alebo skupina.
Jak jsou na tom jednotlivá povolání co se solo/raid/1v1/pvp týká? Z letmého náhledu na oficiální fóra se mi zdálo, že nejsou úplně vyrovnaná (ranger x bear shaman x demo x conq)? Mohl bys je prosím trochu shrnout?

"dvojsekundový slack a si dead" - tzn. pokud jsou servery nestabilní, tak raid = pochod smrti? .-)

A ještě k "Funcom svoje hry, ktoré fungujú 3 roky a viac prevádza na F2P. Secret World určite začne s monthly subscription vďaka bohu." -> můžeš to trochu rozvést? To znamená, že po F2P Funcom hry víceméně opustí nebo se zhorší komunita nebo je tam ještě jiný dopad?
Neviem ti videá moc nepozerám. Golem Raid sa už moc nechodí - to je outdoor public raid a jeden z mála o ktorom sa dá povedať, že je nudný. Pri ostatných má každý class viacmenej stále čo robiť, dvojsekundový slack a si dead :p
Jade Citadel sa mi zdá, že ešte nikto nepokoril. Tých videí je k tomu pomenej.
Nemáte odkazy na nějaká kvalitní videa z RoG raidů? Kvalitní ve smyslu kvalitní obraz a UI a přehledné na sledování.
Ľudský faktor nemajú ako riešiť -- neexistuje spôsob ako tomu zabrániť, bez toho aby si nezrušil kompletne celý chat v hre. MMORPG sa obecne nehrá kvôli roleplayu, vždy sa nájde niekto kto ti bude "omg rofl" písať na general chat. Buď sa to naučíš ignorovať, alebo ten žáner nie je pre teba. Určite tam však bude priestor aj na roleplay.

Neviem čo konkrétne ta štve na tom, že aj ostatní hráči hladajú tie isté tajomstvá a robia tie isté questy. To isté sá hádam deje aj v offlinovkách, akurát že ich nevidíš.

Skús si stiahnuť Conan trial - pár giga (nastav v options aby ťahalo len 1-20 playfield). A zistíš, či je tá atmosféra dobrá aj s hráčmi okolo a či ti vadia ostatní za to že robia tie isté questy. Okrem toho je to ten istý engine, takže aj zistíš ako ti to pobeží a približne ako sa to ovláda.
Ebb - Ok, ale co se toho boje týče - viděl jsem několik trailerů - všude to vypadá fakt divně...:/

Dalším problémem je imho taky tohle:
1) Všichni hráči budou patřit k nějaké straně. Ale co civilisti? Budou tam stálé nehybné postavy a questová NPC? Kde je v tomhle atmosféra? Jak se má člověk vžít do atmosféry světa plného tajemství, když všichni kolem něj ta tajemství hledají - a mnozí už dávno našli ta, která zrovna hledáš.
2) Stejně jako ve všech MMO, které jsem hrál (s výjimkou jednoho MUDu - ve kterém bylo 50 hráčů) nebude ani tady žádný roleplay. Jak má člověk chytit atmosféru mystery světa, když kolem pobíhají stupidní puberťáci a dohadujou se, kterého moba sejmou příště a že je to všechno rofl...:/

FunCom vytváří MMO, které má zakládat na atmosféře, ale zdá se mi, že naprosto kašlou na lidský faktor...
To nie je nič nové. F2P má ich prvá onlinovka Anarchy Online už dobrých 5-6 rokov. Funcom svoje hry, ktoré fungujú 3 roky a viac prevádza na F2P. Secret World určite začne s monthly subscription vďaka bohu.

Marcusss: trailer by som neriešil, tam vždy všetci preháňajú - ten link je už asi 3 roky starý. Nenálepkuj hned že je to príšerný boj z jedného traileru, toto bude MMORPG, nie shooter.

V každom prípade, to čo sa pýtaš, je už dávno v onlinovkých vyriešené. To NPC tam stojí stále, pričom ked iniciuješ rozhovor, tak ty prejdeš do lokálneho dialogu alebo cut-scény, ktorú vidíš iba ty samozrejme -- bez toho že by si si čokoľvek všimol, bez loading screenu nič. To NPC môžu ostatní naďalej používať.

Vývoj Secret World sledujem už najmenej 6 rokov, a od prvého okamihu keď povedali, že to bude modern horror setting, čerpajúci z Lovecrafta, bez classov, bez levelov, čisto skill-based systém, tak som nepotreboval počuť viac.

Firefall nebude MMORPG. Neporovnávajme neporovnateľné. Mesačné poplatky sú bežné pre MMORPG, nie pre online shooter. Keď bude treba, tak ti aj môžem vysvetliť prečo.
AoC má být F2P někdy v létě, mám ten dojem - takže pokud se jim to osvědčí (a zatím jsem obecně nabyl dojmu, že F2P je finančně výhodnější model pro vývojáře), hádál bych, že SW půjde stejnou cestou.
Ebb - http://www.youtube.com/watch?v=hJuEQStDHEI , dev diary na Secret World...:/
Jako upřímně:
Animačky? - Super.
Boj? Tohle má někoho nalákat? - Odrazující.
Cutscény z rozhovorama? - Jak to bude vypadat ve hře samotné? Bude tam stát padesát lidí čekajících na quest? Nejlíp na stejném místě? Budou ty animačky pořád stejné? (Opraví opravář někdy svůj autobus?)

Navíc - tohle bude placené? To už "Firefall" vypadá líp... a ten bude Free2Play...

Jakože byl bych rád kdyby mě SecWorld překvapil, ale nějak to na to zatím nevidím...
Myslím, že lepšie ako Fallen Earth aj ako EVE, ktoré má však tiež stále bavia a ešte zrejme dlho budú.
Drolin ten soundtrack je fantastický, celá audiovizuálna stránka nemá chybu.
O něčem takovém jsem vždycky snil.

Stáhnout z netu... Nemá to náhodou opravdu spoustu giga? 30?
Neviem aké MMO Funcom zrazil na kolená podľa teba, kedže ako Anarchy Online tak aj Age of Conan boli finančne úspešné - podľa ich štvrťročných public reportov pre shareholderov.
Ebb - A vypadá naprosto katastrofálně... Kdyby Tornquist radši pracoval na Dreamfallu a ne na další MMO, která Fancom porazí na kolena...
Obe sú skvelé, ešte si počkaj na Secret World - tiež od Funcomu, čo výde koncom roka - moderný horror setting.