Jako takhle z 3D adventur či jiných jsem zvyklý na ještě větší bizáry. I tak je pravda že některé postavy vypadají fakt divně, hlavně ženské charaktery. Nejvíce miluji že stará babička 39 a mlada pekna holka 60 :D Kazdopadne kdyz jsem to streamoval tak me to jinak hodne bavilo. Urcite bych tomu nevytykal typicke adventurni tropy jako jini recenzenti :) Je to fajn
@Pluto (22.10.2023 23:09): Podle mě by ta grafika nebyla ani úplně špatná, ale tu stylizaci prostě nepobírám. Poirot se mi líbí, ale snad všichni ostatní vypadají... až jako zrůdně. Tohle furt není ta hra, kterou mám na mysli, ale teď jsem si ještě vzpomněla na Faust: 7 Games of the Soul – tam ty postavy taky absolutně nezvládám :D (ale tam to alepson pomáhalo celkovému záměru, to zase oceňuji)
Já si nemůžu, pomoci, ale mně ta hra připadá strašně ošklivá... Jsem otevřená všemožným přístupům ke stylizaci a osobně si myslím, že toho „snesu“ opravdu hodně a jsem v tomhle ohledu dost otevřená, ale zde pro tu grafiku opravdu nemám jiné označení.

Ty postavy mi každopádně strašně připomínají jednu hru. Později mě napadl ještě remaster GTA III, ale v hlavě se mi ozývá i nějaká hodně stará vzpomínka z dětství na hru, která se mi právě také nelíbila. Zajímalo by mě, co to je zač, nemůžu si to vybavit... Ale tady je to pro mě s těmi výrazy a animacemi prostě nehezké. Nevím, nevím...
@Red (21.10.2023 22:32): Opravdu nemusí odrazovat. Joanne je do příběhu zasazena citlivě a působí jako takový Hastings pro Poirota. Díky jejím flashbackům se navíc dozvíme více o lince rodiny Armstrongových, která v originálním díle není dovedena do takových detailů. A je to příjemné osvěžení, jinak by to fakt zůstalo jen jako kopie originálu.
@stromz (21.10.2023 16:42): Tak já jsem hrál obojí. Pravda, The Last Express již před nějakým časem, takže si z toho zase tak moc nepamatuju. Sepsal jsem k tomu i recenzi, ale nějak nikde ji nemůžu najít. Každopádně co si pamatuju, tak mě na Expressu zpočátku hodně odrazoval způsob animace, na který je potřeba si zvyknout. Stejně tak mě vadil časový limit, já mám rád klidné hraní a ne že se strachuju, co kde stihnu či nestihnu. Ono hraní si s časem bylo ve finále podstatnou a užitečnou součástí gameplaye, jen to tak na první pohled nevypadalo. Každopádně, The Last Express bylo méně lineární hrou, šlo udělat věci různými způsoby, i když finální správný konec byl jediný. V tomto ohledu je Vražda mnohem lineárnější a pokud se nepletu, není moc věcí, které jde minout. Ale to podle mě není vůbec na škodu, já se u adventur rád bavím nad příběhem a puzzly, nepotřebuju nelinearitu či možnosti volby, které mnohdy zbytečně rozmělňují jinak dobře napsaný příběh. Dalším rozdílem je asi obtížnost, která je daná i dobou vzniku - zatímco Last Express je náročnější, Vražda je spíše jednodušší pohrávající si více s tokem příběhu. Plus samozřejmě zpracování, kdy The Last Express je first person z pohledu očí, Vražda third person z pohledu zpoza zad.

Každopádně, oba dva tituly patří ke špičkám herních detektivek ve vlaku a můžu je doporučit k zahrání. Stejně tak můžu doporučit i Vraždu z roku 2006.