aerofly FS

17.10.2012
10.12.2012

Ve hře se ujmete ovládání více jak deseti letadel, od větroně až po stíhačku. Hra se odehrává na území Švýcarska. Prostředí stejně jako města a letiště (malé a velké), na kterých se bude přistávat a vzlétat, jsou ztvárnění podle skutečných předloh.

Hra disponuje ovládáním prostřednictvím myši, klávesnice a joystickem. Je zpracována tak, aby byla přístupná, podobně jako Microsoft Fligh (mimo mikrotransakcí a příběhu), nejen pro nadšence aviatiky, ale i pro amatéry. Od začátku jsou zpřístupněna všechna letadla, takže si stačí vybrat letadlo, letiště a může se odstartovat.

Mezi podobné aspekty s MS Flightem se řadí vymezená oblast, kde se dá létat, nízký počet letadel a žádná podpora pro modery. Co však chybí, je multiplayer.

No, nic extra. Málo letadel, jednoduché nenáročné ovládání, jen území Švýcarska což není moc velké, neznámá hra = prakticky modérská komunita nulová. Na vyblbnutí to stačí, na delší létání rozhodně ne.

Jakožto velký fanda do letectví jsem chtěl vyzkoušet i něco jiného než jsou simulátory od Microsoftu, do kterých jsem blázen, a proto jsem šáhl po tomto neznámém dílku Aerofly FS. Dostal jsem se k němu víceméně náhodou, když jsem zjišťoval informace o novém MS Flight. Stejně jako MS Flight je tato hra krásná co do grafiky, přívětivá pro hráče, avšak ani jedna z nich není simulace. Jako pravé simulace pro mě stále zůstávají jen MS Flight Simulatory. Teď ale ve stručnosti pár věcí k tomuto dílku. Hra se odehrává pouze ve Švýcarsku, které je pěkné zpracované, avšak pouhých 8 letadel kazí celkový dojem této hry, stejně jako jakákoliv absence základního menu, vše je možné nastavovat jen z prostředí hry, což není zrovna uživatelsky přívětivé. Náročnost na grafiku je slabá, avšak hra je graficky velmi povedená. Jak už jsem zmínil, hra rozhodně není simulací, čemuž napovídá i malé množství nastavení letadla, řečeno čísly asi 20. To je oproti asi 300 z MS FS 2004 nebo X velice slabé. Bohužel, po cca hodině hraní mě tato hra přestala bavit díky své stereotypnosti a musel jsem jí odstranit. Hodnocení neuděleno, hráno příliš krátkou dobu.

Pro: Jednoduché ovládání (plus pro začátečníky), pěkná a nenáročná grafika, není to simulace, tudíž to je více pro masy

Proti: Jednoduché ovládání (mínus pro nás pokročilejší v simulátorech), málo letadel, malé území, žádné mise, pouze čisté létání