Æon Flux

15.11.2005
17.11.2005

Píše se rok 2415 a před 400 lety na Zemi vypukla epidemie, která vyhladila téměř celé lidstvo. Posledních 5 milionů přeživších žije ve městě Bregna. Obrovské město obehnané zdmi, kterému vládne skupina vědců v čele s rodinou Goodchildů. Ti vynalezli vakcínu a díky nim může lidstvo nadále žít. Něco zde ale nehraje, lidé mizí, jsou neustále pod dohledem kamer a bezpečnostních složek a ke všemu se někteří lidé cítí divně, jako kdyby nebyli ve své kůži. Vzniká tak rebelská skupina Monican, jejíž součástí je i naše hrdinka Æon Flux a má za úkol zabít Goodchilda. Časem ale zjišťuje, že věci nejsou tak jednoduché a rozhodne se řešit věci po svém.

Æon Flux je third person akce zaměřená především na boj z blízka a využívání dovedností hlavní hrdinky. Ta je velmi akrobaticky nadaná a dokáže zdolávat různé překážky jak pomocí skoků a akrobacie, tak i díky svým futuristickým gadgetům. Hráč je odměňován za svůj herní styl a plní si takzvaný "style meter", který následně umožňuje provádět různá komba zvyšující poškození. Nechybí ani možnost projít určité části stealth postupem či řešit různé logické hádanky.

Hra vznikla na motivy stejnojmenného filmu z roku 2005. Zároveň ale zohledňuje události z animovaného seriálu a v určitých směrech slouží jako spojka.