Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Adventure Fun-Pak

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
adventura > textová adventura
Forma:
freeware (dříve placená hra)
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1987 PC
Vývojáři:
Apogee Software
Adventure Fun-Pak je kolekce čtyř her her vytvořených Scottem Millerem a dalšími nezávislými vývojáři. Zahrnuje akční a dobrodružné tituly. Firma Apogee balíček distribuovala jako komerční produkt na jedné disketě, jednotlivé hry se spouštějí ze společného rozhraní. V roce 2004 byl Adventure Fun-Pak uvolněn jako freeware.

1) Rogue Runner (Maze Runner )
Hra se odehrává v dungeonech Ezamu, kde hráč musí v té nejhlubší kobce najít Srdce odvahy. K vybudování bludiště je použito ASCII grafiky. Procházíte podzemními chodbami viditelnými z top-down pohledu a musíte se vyvarovat ztracených duší nebohých dobrodruhů, kteří se pokoušeli proniknout do hloubi podzemí před vámi. Pomohou vám teleporty, mapové svitky a krumpáče likvidující nepřátele.

2) Night Bomber
Jedná se o jednoduchou střílečku, kdy zadáním úhlů, pod kterými je vypálena vaše raketa, se pokoušíte zlikvidovat nepřátelská města. Občas se objeví UFO, ničící vaši základnu nebo ostatní města. Hra končí po vystřelení všech dvanácti střel.

3) Raiders of the Forbidden Mine (Raiders of the Lost Mine, Diamond Digger, Gold Miner)
Při hledání pokladů narazíte na velkou šachtu vedoucí do podzemí. Krvavé skvrny rozeseté po stěnách vás varují před duchy, strašícími v podzemních hlubinách. I tak se vydáváte do podzemí s touhou nalézt co nejvíce zlata. Pohybujete se kopáním tunelů, což je pomalejší, nebo procházením chodeb. Pro přístup do hlubších částí podzemí je třeba nalézt klíč. Musíte se vyvarovat kontaktu s duchy, neboť ti jsou pro vás smrtící.

4) The Thing
Jedná se o klon hry Hunt the Wumpus. Uvnitř rozsáhlého labyrintu jeskyní se nalézá množství zlatých nuget, čekajících na objevení. Ale také se někde v hlubinách skrývá příšera jménem Wumpus, tvor, jehož ještě nikdo nikdy nespatřil. Vaším úkolem ve hře je zabít šípem Wumpuse a nasbírat co nejvíce zlatých nuget. Je třeba se vyvarovat netopýrů, kteří vás přenesou na jiné místo v labyrintu a bezedných jam. Hra je v textové formě a postavu ovládáte zadáváním slovních příkazů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.