Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Abobo's Big Adventure

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > bojová *
akce > plošinovka
akce > arkáda
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
11.01.2012 PC
Vývojáři:
Team Bobo
Oficiální stránky:
http://abobosbigadventure.com/fullgame.php
Abobo's Big Adventure je parodií a vzpomínkou na populární i méně známé osmibitové NES hry z 80. let minulého století (NES = Nintendo Entertainment System). V hlavní roli vystupuje neohrožený bojovník Abobo, jemuž byl unesen syn. Pro jeho záchranu musí podstoupit strastiplnou cestu devíti různými NES hrami, kde ho čekají zdánlivě nepřekonatelné překážky, zástupy nepřátel a větší či menší bossové.

První část pojmenována "Double Drabobo" vychází ze série arkádových mlátiček Double Dragon. Druhá s názvem "Super Mabobo" byla vytvořena podle podvodních levelů arkádové plošinovky Super Mario Bros.. V části "Urban Chabobo" musí hlavní hrdina porazit Urban Championa ze stejnojmenné bojovky. Čtvrtá část – "Zeld Abobo" je inspirována RPG dungeonem The Legend of Zelda. V páté části nazvané "Balloon Abobo" Aboba čeká pronásledování v balónech, založených na plošinovce Balloon Fighter. Po přistání Abobo musí čelit jednomu z bossů ve wrestlingovém turnaji "Pro Wrabobo", vycházející ze hry Pro Wrestling. Poté se Abobo přenese do části "Mega Mabobo" vytvořené podle série akčních plošinovek Mega Man. Následující oblastí je džungle "Contrabobo", převzatá z akční plošinovky Contra. V ní se nakonec objeví i Jerome Doc Louis z boxerské série Punch-Out!!, který Abobovi posléze pomůže s tréninkem do předposlední části – "Punch-Abobo". V závěrečné části se na Aboba vrhne celý dav již poražených nepřátel a bude jen na něm, jestli dovede svého syna naposledy ochránit.

Pro větší nostalgický zážitek je doporučován NES ovladač, ale hra je dost dobře hratelná i na klávesnici.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.