Myslel som to všeobecne, nielen v tomto konkrétnom prípade. Aj keď to čo píšeš mne dáva zmysel, (v prvom rade sa rovnako ako ty riadim hodnotením konkrétnych, mnou preferovaných uživateľov) naozaj existujú aj uživatelia, ktorých popisujem. Nevravím, že je ich veľa ale existujú.
Vážně si nemyslím, že by někdo, kdo si chce zahrát sedm let starou freewarovku díval na její hodnocení (navíc složeného ze dvou vzorků :).
To ja síce chápem ale nemusí to chápať každý uživateľ tejto databázy, ktorý náhodou zavíta na profil takto hodnotenej freeware hry a toto hodnotenie ho od prípadného hrania môže skôr odradiť.
MickTheMage: Však já mám freewarovky také velice rád, ale abych zachoval koherentnost svého hodnocení, nemohu drtivé většině z nich dávat vyšší hodnocení a řadit je tak na stejnou úrověn jako např. Sam & Max (u mě 5/10), Full Throttle (6/10) a tak dále.

Ale najdou se vyjímky jako CSM02, Cart Life nebo Knytt Stories.
Drolin: Nj, u mna je bud hra dobra alebo nie je a je mi uplne sumak ci to robil niekto doma na kolene alebo 100 zamestnancov velkej korporacie a predava sa za 1 ci 30 dolarov. Ostatne zo skusenosti viem, ze tie freeware casto byvaju lepsie ako velke, drahe komercne projekty :)
Ale docela povedené znamená, že vlastne bavilo nie? :) Freeware hry sa komerčným hrám hlavne technickým spracovaním rovnať nemôžu ale aj keď sú často krátke a ich spracovanie je slabšie, dokážu nad nimi triufmovať atmosférou, údernosťou, nápadmi či originalitou.

A to je dôvod, prečo nejaké technické spracovanie či dĺžku do úvahy až tak neberiem, mať tvorcovia tých najlepších freeware hier k dispozícii vlastný tím a finančné zdroje, možno by sme boli až prekvapení, ako by dokázali oživiť hernú scénu. Preto si myslím, že je správne pri freeware hrách prihliadať na to, že vznikajú takpovediac na kolene a s komerčnými hrami ich porovnávať jedine z tých hľadísk, z ktorých sa porovnávať dajú.
No, už jsem to psal M.a.t.t.ovi :) Imho je hodně nepadnoucí hodnotit zároven free a komerční hry. Ale když tu jiná možnost není, a uživatel chce mít žebříček co možná nejvíce reflektující jak ho co bavilo a jakou koncovou hodnotu daný titul měl...
Drolin som rad, ze nezdielam tvoju hodnotiacu stupnicu...docela povedene = 30% Hmm, u mna to bohuzial uz nema daleko od totalnej - damy prepacia - sracky :) Ale dobre vediet, aspon u teba uz clovek vie, ze 30% a vyssie su vlastne celkom schopne, podarene a hlavne hratelne hry ;)
Docela povedené. Trochu se to podobá Gemini Rue (akční scény) a 15 Minutes (časový limit).