A Virus Named TOM

A Virus Named Tom - Destroying Tomorrow. Today!

01.08.2012
05.04.2016

Ideálne miesto na bývanie - žiadna doprava a žiadne psie výkaly. Za všetkým stál Dr. X, ktorého vynálezy mali uľahčiť obyvateľom život a zaistil lepšiu budúcnosť. Korporácia MegaTech ho však vyhodila a Dr. X pripravuje ďalší vynález - malý vírus nazvaný Tom, ktorý má mesto budúcnosti priviesť naspäť do doby kamennej a spôsobiť totálny chaos. A nebude chýbať čierny humor, poruchy robotov a krik malých dievčatok.

Ide o logickú hru, v ktorej za pomoci vírusu Toma prehadzujete obvody a vyhýbate sa anti-vírovým zariadeniam. Vašim cieľom je buď zničiť pôvodné vynálezy, alebo ich upraviť k svojmu obrazu. Každý vynález pritom predstavuje sériu misií a keď ich splníte, posúvate sa k ďalšiemu, až kým nedostanete pod kontrolu celé mesto. Herná mechanika sa postupom času výrazne nemení, stúpa akurát obtiažnosť. Kampaň obsahuje viac než 50 levelov, v rámci nej nechýba ani lokálny coop-mód pre 4 hráčov (klávesnica a gamepad). Zároveň hráči môžu bojovať aj proti sebe v zaberaní území.

Aktuálně přidaná hra, kterou jsem před týdnem dohrál. Jedná se o velmi zábavnou logickou hru. Princip je úplně jednoduchý, spojit elektrické obvody, tak aby všechny byly spárované. Hra obsahuje 6 hlavních úrovní, které mají své pod úrovně.
Dva hlavní body, co hru zvedají od průměru je multiplayer a povedené animace mezi jednotlivými levely. Multiplayer může hrát až 4 hráči a to jak proti sobě tak i co-op story mód.

Verdikt: Tom je velmi milé překvapení. Sice závěrečné levely jsem opakoval tolikrát až jsem vzteky nevěděl jestli mám řvát nebo se smát. Ale po úspěšném dohrání levelu jsem byl odměněn vtipnou animací. 65%

Pro: Multiplayer, animace, hudba.

Proti: Závěrečné levely jsou na palici.

Logická hra na čtvercovém poli, kde hlavním cílem je zapojit elektrický obvod. Mezi levely najdeme vtipné animace. Nejlepší na celé hře je co-op mód. Ovšem jedna z věcí se kterou jsem se nemohl smířit bylo ovládání. Hra sama o sobě je jednoduchá, ale právě ovládání ji dost stěžuje.

Lehký nadprůměr díky animacím, multiplayeru a nápadu.